سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: روزنامه هندو بیزنس از شروع دور ششم مذاکرات صلح سوریه در ژنو به منظور یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ ۶ ساله سوریه خبر داد.

 دور ششم مذاکرات صلح سوریه در ژنو آغاز شد

به گزارش ايرنا، این روزنامه چاپ هند با اشاره به شکست پنج دوره مذاکرات قبلی صلح سوریه که با نظارت سازمان ملل برگزار می شود، نوشت، 'بشار اسد'، رئیس جمهوری سوریه، که با شکست شورشیان، موقعیت خود را در دمشق تحکیم کرد، به تازگی به یک شبکه تلویزیونی بلاروس گفت، مذاکرات ژنو، پوچ و به نشستی صرف برای رسانه ها تبدیل شده است.

'استفان دی میستورا'، نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه روز گذشته گفت که سازوکار تشکیل حکومت، قانون اساسی جدید، انتخابات و مبارزه با تروریسم در سوریه، چهار محور اصلی مذاکرات ژنو است.

به گفته وی، با توجه به حضور مذاکره کنندگان دولت سوریه وهیات عالی مذاکره کننده سوری، اپوزیسیون سوریه، به امید طرح پیشنهادهای محکم به بررسی چند مساله می پردازیم.

به نوشته این روزنامه، سرنوشت ریاست جمهوری سوریه یکی از موانع اصلی بر سر راه حل مساله است. در حالی که شورای عالی مذاکرات تاکید کرده است که برکناری اسد باید بخشی از دوره گذار سیاسی در سوریه باشد، حکومت اسد، این امر را غیرقابل قبول می داند.

رئیس مذاکره کنندگان حکومت سوریه در این دور از مذاکرات ژنو به عهده 'بشار الجعفری'، نماینده سوریه در سازمان ملل و رئیس هیات عالی مذاکره کنندگان اپوزیسیون نیز به عهده 'نصر الحریری' و 'محمد صبرا' است.

این روزنامه خاطر نشان کرد، موقعیت اپوزیسیون سوریه پس از پایان دور پنجم مذاکرات در 31 مارس سال جاری میلادی و بیرون راندن نیروهای مخالف از سه منطقه تحت کنترل توسط دولت ضعیف شد.

کد خبر 370262

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha