همشهری آنلاین: دانشمندان دریافتند که تفاوت‌های موجود در باکتری‌های روده افراد مبتلا به سندروم خستگی مزمن عامل بروز این مشکل در آنهاست.

میکروب روده

به گزارش مهر، افراد مبتلا به سندروم خستگی مزمن معمولا بعد از فعالیت شدید از خستگی بی‌نهایت زیاد، درد عضلات و مفاصل، دشواری در تفکر و مشکلات خواب شکایت می‌کنند. اما فقط حدود ۲۰ درصد افراد مبتلا به این مشکل از آن مطلع هستند چراکه تشخیص آن دشوار است. به گفته محققان، زنان بیش از مردان مبتلا به این سندروم هستند.

محققان دانشگاه کلمبیا نیویورک برای یافتن علت بروز این ناهنجاری، میکروبیوم‌های روده را بررسی کردند.

ایان لیپکین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «باکتری‌های روده بر احساس ما، نحوه واکنش سیستم ایمنی به محیط زیست و مقاومت در برابر بیماری‌ها تاثیر دارند.»

محققان در این مطالعه ۵۰ بیمار مبتلا به سندروم خستگی و ۵۰ فرد سالم را در چهار شهر آمریکا مورد بررسی قرار دادند. اکثر آنها زن و با میانگین سنی ۵۱ سال بودند.

نمونه مدفوع تمام شرکت کنندگان از لحاظ ژنتیکی آزمایش شد و انواع و کیفیت باکتری‌های موجود شناسایی شد. نمونه خون‌شان نیز بررسی شد.

نتایج نشان داد افراد مبتلا به سندروم خستگی مزمن در مقایسه با افراد سالم، دارای باکتری‌های متفاوتی در روده شان بودند.

همچنین تعداد چندین گونه باکتری روده ای در آنان بیشتر از افراد سالم بود. محققان همچنان بر انجام مطالعات بیشتر تاکید دارند.

کد خبر 369727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار