همشهری‌آنلاین: گزیده‌ای از سرمقاله‌های مرحوم امیر حسین فردی در مجله کیهان بچه‌ها در قالب پنج جلد کتاب رونمایی خواهد شد.

رونمایی از آثار امیرحسین فردی

 روابط عمومی انتشارات مدرسه، ضمن اعلام این خبر نوشت: عناوین این مجموعه 10 جلدی که 5 جلد آن در نمایشگاه رونمایی می‌شود، عبارتند از: «کوچه‌های بی‌درخت»، «آخرین مسافر یک اتوبوس»، «قصه‌ باغی که باغبانش رفته باشد»، «در رویاهای مهتابی آن نقاش چینی» و «کاش می‌توانستم با مورچه‌ها حرف بزنم».

گردآوری این مجموعه به همت ناصر نادری و مریم فردی (فرزند زنده‌یاد فردی) دستاورد مهمی در بزرگداشت نویسنده آن است. این مجموعه یادداشت‌هایی است که مدیرمسئول و سردبیر کیهان‌بچه‌ها در زمان مسئولیت خود در این نشریه نوشته بود.

امیرحسین فردی، پایه‌گذار مردمی‌ترین کلاس‌های قصه‌نویسی در ایران است که از آن به عنوان شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه علیه‌السلام یاد می‌شود. او همچنین یکی از موسسان حوزه هنری بود که همزمان، سردبیری و مدیرمسئولی کیهان بچه‌ها را نیز به مدت بیش از 27 سال بر عهده داشت. تأسیس و مدیریت مجله کیهان علمی، عضویت در شورای داستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عضویت در شورای داستان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، پایه‌گذاری و دبیری جشنواره انتخاب کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، دبیری جشنواره ادبیات داستانی بسیج، مدیریت کارگاه قصه و رمان حوزه هنری و مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی این نهاد از سوابق و مسئولیت‌های اجرایی مرحوم امیرحسین فردی بود.

نویسنده رمان پرفروش «اسماعیل» در پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ دیده از جهان فرو بست.

قرار است مجموعه یادداشت‌های زنده‌یاد فردی، روز چهارشنبه، بیستم اردیبهشت از ساعت 17:30 در حاشیه برنامه‌های نمایشگاه کتاب تهران در غرفه انتشارات مدرسه رونمایی شود.

 مراسم رونمایی از مجموعه یادداشت‌های زنده‌یاد امیرحسین فردی امروز چهارشنبه، 20 اردیبهشت از ساعت ۱۷:۳۰ در غرفه انتشارات مدرسه در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران (در شهر آفتاب) برگزار می‌شود.

استاد فردی در پنجم اردیبهشت ماه سال 1392 درگذشت.

آشیانه در مه، سیاه چمن، اسماعیل، گرگ‌سالی و... از جمله کتابهای زنده‌یاد فردی است.

کد خبر 369560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار