مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: سردردهای همراه با علائمی همچون کاهش هوشیاری ممکن است خطرناک باشند و باید جدی گرفته شوند.

سردرد

به گزارش ایسنا، دکتر امیرحسن حبیبی، در آستانه بیستمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی، درباره سردردهای خطرناک گفت : سردردهایی خطرناک هستند که هنگام صبح بروز کنند یا قبل از سردرد، فرد دچار استفراغ شود. همچنین سردردهایی که بدون سابقه قبلی ایجاد شده یا متفاوت از سردردهای قبلی فرد از نظر زمانی و شدت است، می‌توانند خطرناک باشند.

وی افزود: سردردهایی که همراه با آنها علائم دیگری مانند ضعف یک طرفه بدن یا کاهش هوشیاری یا به دنبال فعالیت بدنی ایجاد شود، ممکن است خطرناک بوده و نیاز به بررسی جدی و بیشتر دارد.

حبيبي درباره شایع‌ترین بیماری‌های مغز و اعصاب اطفال اظهار داشت: تب و تشنج بین سنین شش ماهگی تا شش سالگی یکی از مشکلات شایع در کودکان است که اگر تنها تب وجود داشته باشد باید براي  رفع آن اقدام کرد تا با مشکلات بیشتری برای کودک همراه نشویم چراکه اگر تب بالا کنترل نشود، خطر آفرین بوده و ممکن است سبب بروز تشنج و مشکلات مربوط به حوزه مغز و اعصاب برای کودک شود.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی اضافه کرد: کاهش اکسیژن رسانی به مغز نوزاد حین زایمان مادر می‌تواند سبب فلج مغزی نوزاد شود و مشکلات زیادی را برای وی و خانواده‌اش ایجاد کند که این مشکل نیز یکی دیگر از بیماری‌های حوزه مغز و اعصاب کودکان به شمار می‌رود.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی در ارتباط با دلیل افزایش آمار ابتلا به میگرن گفت: آمار دقیقی در مورد این مسئله وجود ندارد البته به دلیل تشخیص و شناسایی این بیماری نسبت به گذشته، گاهی گمان می‌رود این مشکل نسبت به قبل افزایش یافته است، البته استرس و تنش سبب بدتر شدن وضعیت میگرن در افراد می‌شود.

حبیبی در مورد تومورهای مغزی افزود: این تومورها بسته به اینکه در کجای مغز قرار دارند، ممکن است علائم مختلفی را از خود نشان دهند که این علائم به طور نمونه، ضعف اندام‌ها، اختلال شخصیت، استفراغ، افزایش فشار داخل مغز، دوبینی، وزوز گوش است.

وی درباره برگزاری بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی گفت: این کنگره هرساله در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و مهمانان داخلی و خارجی در آن حضور دارند که متخصصین مغز و اعصاب در حوزه اطفال و بزرگسالان در زیررشته‌های تشنج، اختلالات حرکتی و ام اس می‌توانند در این کنگره حضور یافته و از مطالب علمی ارائه شده در آن بهره‌مند شوند.

بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران 12 تا ۱۵ اردیبهشت ماه با حضور استادان و صاحبنظران داخلی و خارجی در هتل المپیک برگزار می‌شود.

کد خبر 366386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار