همشهری‌آنلاین: رسانه‌های روسی به نقل از منابع امنیتی اعلام کردند "فرد انتحاری" که عامل حمله به متروی سن پترزبورگ بوده را شناسایی کرده‌اند. او جوانی قرقیزستانی بوده که تابعیت روسی دارد.

یک منبع امنیتی به خبرگزاری اینترفکس گفت: بمبی که موجب انفجار شد را جوانی ۲۳ ساله کار گذاشته بود. براساس تصاویر دوربین‌ها او چهره ساکنان آسیای مرکزی را داشته است.

به گزارش اینترفکس، مظنون شناسایی شده اما گزارش‌های ضد و نقیضی در مورد انتحاری بودن حمله وجود دارد. گفته شده این ظن وجود دارد که او با افراط‌گراهای تندرو در ارتباط باشد. این فرد ریش داشته و کلاه سیاه بر سر داشت.

به گفته این منبع، او تنها بوده و یک بمب را نيز داخل کپسول آتشنشانی در ایستگاه مترو "پلوشاد واستاناولنیه" کار گذاشته بود که عمل نکرد و نیروهای امنیتی بلافاصله آن را کشف و خنثی کردند.

به گزارش ایسنا، این منبع افزود: این فرد مظنون بعد از گذاشتن بمب سوار قطار مترو شده و بمبی که حمل می‌کرده در جریان حرکت قطار بین دو ایستگاه منفجر شد.

مسئولان پيشتر گفته بودند تعداد کشته‌ها ۱۰ تن است اما کمیته مبارزه با تروریسم که یک آژانس دولتی است،‌ اعلام کرد، ۱۱ تن در این انفجار کشته شدند. در حالی که اخباری درباره افزایش تلفات و رسیدن تعداد آنها به ۱۴ تن نیز منتشر شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که در زمان انفجار در سن پترزبورگ حضور داشت در محل انفجار حاضر شد.

پوتین در جریان بازدید خود که عصر دوشنبه انجام داد به گذاشتن گل سرخ در ورودی مترو براي گرامیداشت یاد قربانیان انفجار اکتفا کرد.

او اظهار داشت: گزارشی را از رئیس ستاد امنیت فدرال درباره انفجار دریافت کرده است و هنوز زود است درباره علت انفجار صحبت کرد.

پوتین تصریح کرد: نیروهای امنیتی تمامی احتمالات را بررسی می‌کنند. تیم تحقیقات به زودی علت انفجار را اعلام خواهد کرد.

او به خانواده‌های قربانیان انفجار تسلیت گفت و متعهد شد به مجروحان اين حادثه کمک لازم را بکند.

کد خبر 365954

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار روسیه‌ و قفقاز

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha