همشهری آنلاین: معاون شهردار تهران محدودیت جزییات طرح استقبال از بهار را تشریح کرد و از ممنوعیت فعالیت‌های ساختمانی از ۲۴ اسفند ۹۵ تا ۵ فروردین ۹۶ خبر داد.

نخاله ساختمانی

به گزارش مهر، پژمان پشمچی‌زاده از جزئیات برنامه‌های این معاونت در طرح استقبال از بهار خبر داد و گفت: در نظر داریم تا در طول ایام نوروز با ممنوعیت ساخت و ساز، سطوح بالاتری از ایمنی و آسایش را در ایام نوروز برای شهروندان تامین کنیم که به همین منظور دستورالعمل طرح استقبال از بهار ۹۶ تدوین و جهت اجرا به مناطق ابلاغ شده است.

وی، یکی از اهداف اصلی اجرای طرح استقبال از بهار را در سال جدید، بهبود سیما و منظر شهری با مشارکت شهروندان و ارتقای سطح کیفی وضعیت نگهداشت شهر در حوزه ساخت و ساز با تأکید بر رویکرد آسمان آبی و زمین پاک و همچنین بهره گیری از مشارکت شهروندان در امر نگهداشت شهر در حوزه ساخت و ساز عنوان کرد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه طرح استقبال از بهار از تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ادامه خواهد داشت افزود: در این طرح که با رویکرد ناحیه محوری برنامه ریزی و در حال اجراست، تمهیداتی اندیشیده شده که مطابق با آن ضمن ممنوعیت هرگونه عملیات تخریب ساختمانی، گودبرداری و خاکبرداری از تاریخ ۲۴ اسفند ۹۵ لغایت ۱۵ فروردین ۹۶، کلیه فعالیت های ساختمانی نیز از تاریخ ۲۴ اسفند ۹۵ لغایت ۵ فروردین ۹۶ متوقف خواهد بود.

پشمچی زاده با اشاره به اینکه هر ساله و در ایام ویژه همچون مناسبت‌های ملی، مذهبی، تعطیلات نوروز و... شاهد افزایش تخلفات ساختمانی توسط افراد سودجو و فرصت طلب بوده ایم ادامه داد: در سنوات گذشته و با اتخاذ تدابیر شاهد کاهش چشمگیر تخلفات ساختمانی در ایام تعطیلات نوروز بوده ایم و در طرح استقبال از بهار ۹۶ نیز شرکت شهربان و حریم بان، مکلف به افزایش فعالیت اکیپ های نظارتی و اجرایی جهت جلوگیری از بروز هرگونه تصرف اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و سایر دستگاه‌ها در محدوده قانونی و حریم شهر تهران شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اعلام کرد: ضمن هماهنگی‌های انجام شده با دادسراهای مرتبط و عوامل انتظامی، امکان دریافت دستورات و احکام قضایی مورد نیاز جهت برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز وفق قوانین و مقررات حاکم بر حریم شهر تهران میسر شده و اکیپ های نظارتی حریم شهر تهران نیز در ایام نوروز با اقداماتی ویژه صیانت از عرصه ارزشمند، حساس و پهناور حریم را بر عهده دارند.

وی خاطر نشان کرد: ساعات کاری معاونت شهرسازی و معماری مناطق ۲۲ گانه و دفاتر خدمات الکترونیک شهر برای پاسخگویی مناسب به شهروندان در هفته های پایانی سال و از دهم لغایت بیست و هشتم اسفند ماه تا ساعت ۱۸ افزایش یافته و روزهای پنج شنبه نیز شیفت های کاری از ساعت ۸ لغایت ۳۰/۱۴ برای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان منظور گردیده است.

پشمچی زاده در پایان افزود: طرح استقبال از بهار به همراه دستورالعمل های فنی و اجرایی معاونت شهرسازی و معماری به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ و گزارش عملکرد مناطق و نواحی مورد رصد و بررسی در قالب گزارش های روزانه، هفتگی و نهایی قرار می‌گیرد.

کد خبر 364845

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی