همشهری آنلاین: با نزدیک شدن به آغاز تعطیلات نوروزی و برنامه‌های ۲۰ روزه سفر در این ایام، سازمان هواپیمایی بار دیگر بر لزوم رعایت برخی جوانب ایمنی در خرید بلیت تاکید کرد.

هواپیما

به گزارش ایسنا، بر اساس برآوردهای صورت گرفته از سوی سازمان هواپيمايي كشوري، ۱۴ ایرلاین داخلی فعال در آسمان ایران از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین‌ ماه بیش از ۱۴ هزار پرواز انجام خواهند داد.

این پروازها که در حدود ۶۰ فرودگاه فعال داخلی انجام می‌گیرد، در قیاس با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی وزارت راه و شهرسازی که البته با همکاری ایرلاین‌های داخلی همراه شده بنابر آن است که نرخ بلیت پروازهای داخلی با وجود آن‌که همچنان بر اساس آزادسازی اعلام می‌شود اما شرایطی معقول داشته باشد و افزایش غیرقابل کنترل قیمت‌ها جلوگیری شود.

در طول ماه‌های گذشته سازمان هواپیمایی توانسته است شرایط را طوری مدیریت کند که در ایام پیک سفر نرخ‌ها از حالت عادی آن خارج نشوند و به نظر می‌رسد در تعطیلات نوروز امسال نیز همین شرایط ادامه خواهد داشت.

در کنار مسائلی که در بازار رسمی خرید بلیت نوروزی مطرح شده است یکی از ابهام‌های مهمی که این بازار در تعطیلات نوروز پیش‌رو با آن روبه‌رو است، بحث ورود سایت‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی به خرید و فروش بلیت هواپیماست، هر چند وزارت راه و شهرسازی خبری مبنی بر ممنوعیت خرید بلیت از این سامانه‌ها ارائه نکرده، اما بارها تاکید شده است که باید متقاضیان نسبت به اعتبارسنجی و تایید نهایی بلیت خود اقدام کنند.

موضوعی که سازمان هواپیمایی نیز بار دیگر بر آن تاکید کرده و اعلام کرده است که مسافران باید تنها از دفاتری که مجوز بند «الف» این سازمان را دریافت کرده‌اند نسبت به خرید بلیت اقدام کنند، زیرا در غیر این صورت احتمال آنکه برای برنامه سفری آن مشکلاتی به وجود بیاید خواهد بود.

کد خبر 364484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار