همشهری آنلاین: رئیس پلیس راهور ناجا به آماده‌باش بیش از ۱۰ میلیون همیار پلیس در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: در ۲۲ اسفند ماه آماده‌باش این تعداد همیار پلیس را با آموزش و پرورش خواهیم داشت.

به گزارش فارس، سردار تقی مهری در دومین روز دوازدهمین همایش سراسری روسای پلیس راهور در جمع خبرنگاران، هدف از برگزاری این همایش را ارزیابی عملکرد یکسال گذشته و برنامه‌های آینده پلیس راهور دانست و گفت: نکته مهم در این همایش پرداختن به مسئله طرح نوروزی است.

وی تصریح کرد: امسال شرایط متفاوتی را شاهد هستیم چراکه تا پایان بهمن ماه 1.5 میلیون نفر گواهینامه گرفته‌اند؛ یک میلیون و 700 هزار وسیله نقلیه شماره‌گذاری شده که یک میلیون و 200 هزار آن خودرو و 480 هزار آن موتورسیکلت وارد چرخه حمل‌ونقل و ترافیک شده‌اند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: برآورد می‌شود که در روزهای آتی شاهد بارش برف و باران باشیم بنابر این شرایط سفر امسال یک شرایط متفاوت خواهد بود.

این مقام ارشد راهور کشور به مردم توصیه کرد: برنامه‌ریزی کامل در این زمینه داشته باشند و تجهیزات مناسب، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته باشند.

سردار مهری اعلام کرد: همکاران پلیس راهور در 110 نقطه برف‌گیر کشور مستقر هستند و تا هر زمانی که لازم باشند مستقر خواهند بود.

وی به اجرای رزمایش طرح نوروزی در 24 اسفند اشاره و بیان داشت:‌ این مراسم در این تاریخ در ضلع جنوبی مرقد امام با همکاری کلیه دستگاه‌های امدادی اجرا می‌شود ؛ طرح نوروزی از 25 اسفند 95 تا پایان 14 فروردین 96 در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا به تدابیر فرماندهی نیروی انتظامی پرداخت و گفت:‌ بیش از 1100 دستگاه خودرو و بیش از 5 هزار نیروی کمکی از سایر بخش‌های انتظامی برای کمک به پلیس راهور در طرح نوروزی وارد خواهند شد.

وي به تدبیر این پلیس برای مدیریت ترافیک چهارشنبه آخر سال پرداخت و گفت: اجرای طرح ترافیک چهارشنبه آخر سال را در معابر اصلی و در سراسر کشور اجرا خواهیم کرد.

وی به آماده‌باش بیش از 10 میلیون همیار پلیس در نورزو امسال اشاره و تشریح کرد: در 22 اسفند ماه آماده‌باش این تعداد همیارپلیس را با آموزش و پرورش خواهیم داشت؛ این همیاران پلیس کمک بزرگی برای کنترل رفتار رانندگان در سطح جاده‌ها هستند.

وی در خصوص طرح زوج و فرد گفت:‌ این طرح بستگی به شرایط و وضعیت جوی دارد و بسته به مصوبات قانونی که در وزارت کشور تصمیم‌گیری می‌شود پلیس آن را به مرحله اجرا در خواهد آورد.

سردار مهری در پاسخ به سوالی در مورد اینکه اعلام مسدودی و یا بازی جاده‌ها بر عهده پلیس است یا وزارت راه گفت: اگر جاده‌ای مسدود شود و یا باز شود یا حالت‌های متفاوتی برای آن به وقوع بپیوندد مسئولیت اعلام آن بر عهده پلیس راه است؛ البته مسئولان در این زمینه همکاری لازم را دارند.

وی گفت: کنترل حمل و نقل دستگاه مسافربر عمومی مثل اتوبوس‌ها به صورت محسوس و غیرمحسوس در همه ایام به صورت شبانه‌روزی در حال اجراست؛ اگر هموطنان تخلفات حادثه‌ساز راننده را مشاهده کردند به شماره 11120 پیامک کنند تا برخورد قانونی صورت گیرد.

مهری اعلام کرد:‌ هموطنان می‌توانند آخرین وضعیت جاده‌ها را از طریق سامانه 120.IR یا شماره تلفن 88255555 مطلع شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا به بهره‌برداری 600 دوربین از حدود 1888 دوربین موجود در جاده‌ها اشاره کرد و گفت: طبق قانون نصب تجهیزات و دوربین و سامانه هوشمند در سطح جاده‌ها به عهده وزارت راه و در شهرها به عهده شهرداری است؛ اما بهره‌برداری و اعمال قانون به عهده پلیس است.

کد خبر 364349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =