همشهری آنلاین: وزیر بازرگانی چین گفت: جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن به نفع کشور و مردم دو ملت نیست و این روند می‌تواند بر روی فضای اعتماد صادرکنندگان در سطح جهان تاثیر نامطلوبی بگذارد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: «ژانگ شان»، وزیر بازرگانی چین ساعتی پیش اعلام کرد، جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین فقط موجب دردسر می‌شود؛ ضمن اینکه وخیم شدن روابط آمریکا و چین احتمالا بر روی فضای اعتماد تجار و صادرکنندگان جهانی تاثیر نامطلوبی می‌گذارد.

وی تصریح کرد: جنگ تجاری نه به نفع کشور و نه به سود مردم دو ملت است و هیچ سود دیگری هم ندارد.

وزیر بازرگانی چین گفت: بسیاری از آمریکایی‌ها و دوستان غربی ما بر این باور هستند که چین بدون آمریکا نمی‌تواند زندگی کند اما این فقط نیمی از واقعیت است.

«شان» تصریح کرد که ایالات متحده آمریکا هم بدون چین نمی تواند زندگی کند؛ او به این نکته اشاره کرد که طی ده سال گذشته رشد صادرات آمریکا به چین موجب رشد سریع صادرات چین به آمریکا شده است.

وزیر بازرگانی چین خاطرنشان کرد: مشتاق دیدار با همتای آمریکایی خود هستم.

این در حالی است که وزیر بازرگانی آمریکا چندی پیش اعلام کرده بود که به دنبال مذاکره مجدد در مورد روابط تجاری با چین و مکزیک است.

البته مدیریت اختلاف نظرها می‌تواند امری پر چالش برای مقامات ارشد تجاری دو کشور باشد.

به گفته «ژانگ شان»، چشم‌انداز تجارت خارجی چین با خطرات و بلاتکلیفی زیادی روبرو شده است و صادرات این کشور در دو ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد رشد نشان می‌دهد؛ این در حالی است که این رقم برای واردات این کشور ۲۶.۴ درصد ثبت شده است.

کد خبر 364799

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد‌ جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha