همشهری‌آنلاین: برخی رسانه‌های مراکشی و سایت‌های الجزایری از درگذشت عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر در سن ۸۰ سالگی بعد از دست و پنجه نرم کردن طولانی با بیماری خبر دادند اما هنوز این خبر رسما اعلام نشده است.

عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر در دوم مارس ۱۹۳۷ متولد شد. او از ۱۰ سال پيش با مشکلات جسمانی به صورت متوالی دشت و پنجه نرم كرد ه شكلي كه باعث شده بود مدت‌های زیادی در بیمارستان بستری شود.

بوتفليقه شش سپتامبر ۲۰۰۷ در منطقه باتنه الجزایر مورد سوء‌ قصد قرار گرفت؛ زمانی که ۴۰ دقیقه قبل از رسیدن به بخش شرقی در جریان بازدیدش از شرق این کشور انفجاری رخ داد که ۱۵ کشته و ۷۱ زخمی برجای گذاشت. این انفجارتوسط عامل انتحاری با یک کمربند انفجاری انجام شد.

بوتفلیقه روز گذشته تولد ۸۰ سالگی خود را جشن گرفت در حالی که از ماه مارس ۲۰۱۲ زمانی که متعهد شد در پایان سومین دوره‌ ریاست‌جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۴ قدرت را ترک خواهد کرد، با مردمش صحبت نکرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، برخی منابع گفتند، آمادگی‌ها بین نیروهای ارتش و سازمان اطلاعات الجزایر برای اعلام رسمی این خبر در جریان است. اما هنوز رسما خبر مرگ او اعلام نشده است.

این منابع افزودند، مسئولان الجزایر دستورهاي لازم را برای انتشار این خبر به طور رسمی از تلویزیون رسمی دریافت کرده‌اند.

کد خبر 363827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار