همشهری آنلاین: مسئولان برگزاری انتخابات در الجزایر اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه با کسب بیش از ۸۰ درصد از آرای مردم، پیروز انتخابات ریاست جمهوری شده است.

پیروزی بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، عبد العزیز بتفلیقه که با صندلی چرخدار برای انداختن رای خود پای صندوق رای حاضر شده بود، بر اساس آمار اولیه برنده انتخابات ریاست جمهوری شده و 81 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

الطیب بلعیز، وزیر کشور الجزایر اعلام کرد که میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری به بیش از 7 / 51 درصد رسید و نتایج رسمی ظهر روز جمعه به وقت محلی اعلام خواهد شد.

عبدالعزیز بوتفلیقه که از کهولت سن رنج می‌برد در حالی برای چهارمین بار در انتخابات ریاست جمهوری پیروز می‌شود که مخالفان وی به ویژه علی بن فلیس، رقیب اصلیش در انتخابات، بوتفلیقه را به تقلب گسترده در انتخابات متهم می‌کند.

هواداران بوتفلیقه عصر پنجشنبه و با اعلام نتایج اولیه انتخابات در خیابان‌ها به شادی پرداختند که درگیری‌هایی میان مخالفان و هواداران وی پیش آمد.

بن فلیس ساعتی پس از نتایج اولیه تأکید کرد که نتایج انتخابات را قبول ندارد و اطلاعات موثقی در دست دارد که نشان دهنده تقلب گسترده در بیشتر ایالت‌هاست.

در مقابل عبدالعزیز بلخادم، مشاور بوتفلیقه نیز رسما اعلام کرد که نامزد آن‌ها برای چهارمین بار پیروز انتخابات ریاست جمهوری شده و کوچک‌ترین شکی وجود ندارد که وی رئیس جمهوری آینده‌ الجزایر است.

در همین حال ناآرامی‌هایی در برخی مناطق الجزایر روی داد که به زخمی شدن دست کم صد تن از جمله 47 پلیس انجامید.

کد خبر 256311
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها