همشهری آنلاین: رییس اداره محیط زیست شهر تهران گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ مرکز درمانی و بیمارستان که در مدیریت پسماند و تفکیک زباله مشکل داشتند تذکر گرفته‌اند و پیگیری می‌کنیم تا مشکلات زیست محیطی خود را حل کنند.

تذکر محیط زیستی به ۳۰ مرکز درمانی پایتخت

به گزارش ايسنا، محمدحسین بازگیر گفت: 7000 مرکز درمانی در شهر تهران وجود دارد که از این تعداد 158 مورد بیمارستان هستند.

وی ادامه داد: در اداره محیط زیست استان تهران تیم‌هایی را تشکیل داده‌ایم که به طور مرتب بیمارستان‌ها را پایش می‌کنند.

بررسی وضعیت پساب، فاضلاب، پسماندها و فضای سبز بیمارستان‌ها در اولویت پایش‌ها قرار دارد و پس از آن‌ها به سایر موارد مانند مدیریت انرژی رسیدگی می‌کنیم.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان این که تعدادی از بیمارستان‌ها مشکلات زیست محیطی دارند، اظهار کرد: سال گذشته 8 مرکز بیمارستانی در تهران، تصفیه‌خانه فاضلاب نداشتند. بنابر این ما تذکرات لازم را به آن‌ها دادیم و در حال حاضر تنها دو مرکز تصفیه‌خانه فاضلاب ندارند. همچنین سه بیمارستان دیگر مشکلات زیست محیطی دارند که به تمام آن‌ها اخطار داده‌ایم و برای برخی از آن‌ها پرونده قضایی تشکیل داده‌ایم.

وی با اشاره به این که کار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زمانی تکمیل خواهد شد که در کنار زدودن درد و رفع بیماری از یک فرد، عامل آن درد و بیماری را هم از بین ببرند گفت: اگر پسماندهای پزشکی و فاضلاب‌های بیمارستانی کنترل نشوند و در محیط رها شوند، احتمال انتشار عوامل بیماری‌زا به شدت افزایش خواهد یافت و این موضوع هم از نظر شرعی هم از نظر اخلاقی و هم از منظر قوانین و مقررات جاری کشور ایراد و اشکال فراوانی دارد. 

کد خبر 363089

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی