همشهری‌آنلاین: محمد بن نایف عبدالعزیز، ولیعهد عربستان نشان ممتاز فعالیت‌های اطلاعاتی آمریکا، عالی‌ترین نشان اطلاعاتی این کشور را از دست مدیر سیا دریافت کرد،

 محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد و وزیر کشور عربستان جمعه شب نشان "جورج تنت" آمریکا برای فعالیت‌های ممتاز اطلاعاتی در زمینه مبارزه با تروریسم را از مایکل پامپئو، مدیر آژانس اطلاعاتی مرکزی آمریکا (سیا) دریافت کرد.

مدیر سیا روز جمعه 22 بهمن از ترکیه وارد ریاض شد.

محمد بن نایف نیز از مدیر سیا قدردانی و تأکید کرد: این نشان ثمره تلاش‌ها و سفارش‌هاي رهبران عربستان و در رأس آن سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه کشور و شجاعت نیروهای امنیتی و همکاری تمامی جامعه عربستان علیه تروریسم است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری عربستان (واس)،نايف در جواب سؤالی درباره روابط کنونی میان ریاض و واشنگتن گفت: روابط ما با آمریکا تاریخی و استراتژیک است و هر کسی بخواهد بین ما اختلاف بیفکند موفق نخواهد شد.

محمد بن نایف گفت: تمامی ادیان آسمانی از اقدام‌هاي شیطانی تروریست‌ها مبرا هستند. ما به شدت با تروریسم مخالفیم و به مبارزه فکری و امنیتی با تروریسم ادامه می‌دهیم. ما عملیات‌ تروریستی زیادی را که برخی از آن علیه کشورهای دوست بود، ناکام گذاشتیم.

او تأکید کرد: مبارزه با تروریسم یک مسئولیت مشترک بین‌المللی است و افزایش تلاش‌های مشترک بین‌المللی در تمامی زمینه‌ها را می‌طلبد.

کد خبر 361668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار