همشهری آنلاین: صدراعظم آلمان با اعمال سیاست‌های یک جانبه «دونالد ترامپ» برای افزایش تعرفه واردات و نیز در پیش گرفتن سیاست حمایتی این کشور مخالفت کرد و گفت: به این اقدام آمریکا پاسخ مناسبی خواهیم داد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: «آنجلا مرکل» صدراعظم آلمان گفت: «مخالف اقدامات یک طرفه دونالد ترامپ برای اعمال تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از آلمان هستم.»

وی تصریح کرد: اگر دولت جدید آمریکا با اعمال چنین قوانینی، سعی در دنبال کردن سیاست حمایتی دارد، آلمان هم باید تصمیماتی را در این باره اتخاذ کند تا به دولت ایالات متحده پاسخ مناسبی بدهد.

ترامپ اخیرا به شرکت‌های خودروساز آلمانی هشدار داده که مالیات مرزی خودروهای وارداتی آنها به داخل آمریکا را به ۳۵ درصد افزایش می‌دهد.

همچنین مشاور عالی امور اقتصادی ترامپ، آلمان را متهم به کاهش عمدی ارزش یورو کرده و گفته که مقامات آلمانی با این اقدام تلاش دارند تا منافع خود را در برابر آمریکا و سایر شرکای اروپایی خود افزایش دهد.

صدراعظم آلمان خاطرنشان کرد: باید ببینیم که دولت آمریکا چه کاری خواهد کرد و سپس تصمیم بگیریم که عکس‌العمل نشان بدهیم یا نه.

«مرکل» گفت: «بارها اعلام کرده‌ام که از چند سویه‌گرایی و توافقنامه‌های تجاری متقابل حمایت می‌کنم و معتقد هستم که دنیا بر بحران مالی و بانکداری فائق آمده و علت آن هم به تعامل در گروه جی ۲۰ برمی‌گردد. »

صدراعظم آلمان یادآور شد: آمریکا مهمترین شریک تجاری شرکت‌های آلمانی بوده و آلمان خواهان آن است که روابط تجاری نزدیک خود با آمریکا را حفظ کند.

این سخنان صدراعظم آلمان یکی از جدی‌ترین موضع‌گیرهای این کشور در برابر سیاست‌های اخیر دونالد ترامپ تلقی می‌شود.

کد خبر 361320

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha