همشهری آنلاین: وزارت بازرگانی آمریکا در گزارشی اعلام کرد: رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۶، به کمترین رقم از سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد رسیده است.

US economic growth

مهر به نقل از پایگاه خبری «نیوزمکس» نوشت: وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، رشد اقتصادی این کشور در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی، با کاهش جدی روبرو شده و به کمترین رقم از سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد رسیده است.

همچنين برآوردهای اولیه از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بین ماه‌های سپتامبر تا دسامبر، نشان از رشد ۱.۹ درصدی دارد که این رقم برای سه ماه سوم این کشور، ۳.۵ درصد ثبت شده است.

این در حالی است که رشد اقتصادی آمریکا در طی سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱.۶ درصد گزارش شده که نسبت به سال گذشته، کاملا از کاهش رشد قابل توجهی برخوردار است.

بر همین اساس، صادرات ایالات متحده در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی، با ۴.۳ درصد کاهش روبرو شده؛ در حالیکه واردات این کشور ۸ درصد افزایش یافته است.

به گفته تحلیل‌گران اقتصادی، میزان افزایش واردات و نیز کاهش صادرات آمریکا موجب روند نزولی رشد اقتصادی این کشور در سه ماه چهارم سال گذشته میلادی بوده و این روند موجب شد که هزینه‌های فدرال آمریکا هم ۱.۲ درصد کاهش پیدا کند.

کد خبر 360126

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد‌ جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha