الهام اسمعیلی: یک ایده جالب برای کمبود فضای دستشویی

اگر چه کابینت‌بندی یکی از بهترین و رایج‌ترین راهکا‌رها برای استفاده بهینه از فضای خالی زیر دستشویی است ولی گاهی محدودیت و شرایط بعضی از سرویس‌های بهداشتی حتی با وجود کابینت‌های ظریف و کم‌جای موجود در بازار نیز امکان استفاده از کابینت‌بندی را نمی‌دهد.

 البته این به این معنا نیست که راهکار دیگری برای این منظور وجود ندارد بلکه شما می‌توانید به جای کابینت در زیر دستشویی پرده‌ای با رنگ و نقشی هماهنگ با فضای دستشویی بیاویزید.

به این ترتیب ابتدا با نصب چند طبقه کوچک به دیوار زیر دستشویی جایی برای قرار دادن مواد شوینده و بهداشتی شامل انواع مایع ظرفشویی، پودر لباسشویی و لوازم مربوط به آنها مانند برس، اسکاچ و غیره مهیا کرده سپس نمای آن را با پرده بپوشانید.

برای نصب پرده به لوازم و مواد زیر نیاز است:

- 2 تکه چوب به شکل مثلث
- یک قطعه فیبر مستطیل شکل به عرض 10 سانتی‌متر و طولی برابر با محیط نیم‌دایره نمای دستشویی
- چسب چوب یا چسب حرارتی
- نوار پارچه‌ای چسبی دوطرفه به طول فیبر
- پارچه (بهتر است از نوع ضد آب مانند پارچه پرده حمام باشد)
- پیچ و پیچ گوشتی و رول پلاک

طرز ساخت:

ابتدا روی دیوار طرفین زیر دستشویی با استفاده از خط‌کش و مداد خطی عمودی بکشید. سپس مانند تصویرشماره1، 2 تکه چوب را با دریل و پیچ و رول پلاک در محدوده علامت‌گذاری شده به دیوار نصب کنید. این 2 تکه چوب، پایه‌ای برای نصب فیبر به دیوار است.

 

 

حالا لبه هر یک از 2 عرض این فیبر مستطیل شکل را مانند تصویر2 به نمای این پایه چوبی متصل کنید. این کار را با دریل و پیچ و پیچ گوشتی انجام دهید. به این ترتیب، نمایی 10 سانتی‌متری از جنس فیبر زیر دستشویی به وجود می‌آید که در واقع محل نصب پرده است. برای بریدن و دوخت پارچه پرده‌ای کافی است

پارچه‌ای مستطیل شکل با طولی به اندازه 5/1 برابر طول فیبر به علاوه 4 سانتی‌متر برای جای دوخت و عرضی برابر با فاصله لبه بالایی طول فیبر تا سطح زمین ببرید، البته اضافه کردن 4 سانتی‌متر جای دوخت به این عدد(عرض پرده) را نیز فراموش نکنید. پس از برش پارچه، لبه هر طرف را به میزان 2 سانتی‌متر تو بگذارید.

سپس یک طول این پارچه را مانند تصویر پیلی یا چین دهید. محاسبات را به صورتی انجام دهید که طول پرده بعد از پیلی یا چین دادن هم اندازه طول فیبر شود. پس از اینکه این مرحله نیز به پایان رسید، یکی از نوارهای چسبی را به 2 سانتی‌متر پائین‌تر از لبه پیلی یا چین‌خورده پرده چرخ کنید و نوار دیگر را به وسیله چسب چوب یا چسب حرارتی به لبه بالایی فیبر بچسبانید.

به این ترتیب، شما می‌توانید با قرار دادن نوار پارچه‌ای دوخته شده به پرده، روی نوار چسبانیده شده به فیبر، پرده را زیر دستشویی آویزان کنید.
نکته: برای نصب فیبر به دیوار، به جای 2 تکه چوب از 2 عدد بست کوچک دیواری قائمه‌ای‌شکل نیز می‌توانید استفاده کنید.

کد خبر 36112

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز