یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: کنسرت موسیقی«شب‌های جنوب» به سرپرستی پدرام نیک سیرت ،ساعت ۲۱ روز ۱۸ و ۱۹ بهمن در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران،کنسرت«شب‌های جنوب»در دو شب، با اجرای گروه‌های تلفیقی جستو،داماهی ،کماکان و اجرای تکنوازی گیتار و خوانندگی ناصر منتظری‌، میزبان علاقمندان موسیقی خواهد بود.

پدرام نیک سیرت درخصوص اجرای پیش رو گفت:موسیقی جنوب ایران به دلیل طبیعت گرم این منطقه، سرشار از شور، نیرو و حرارت است .موسیقی‌ای که در استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان رواج دارد و سینه به سینه و نسل به نسل منتقل می‌شود.
آنچه بیش از هر چیز در بررسی موسیقی این منطقه به خصوص هرمزگان دارای اهمیت به نظر می‌رسد، ترکیب جمعیتی جنوب کشورمان است. در این منطقه به جز ساکنان محلی، تیره‌های دیگری از جمله مهاجران بسیار قدیمی آفریقایی نیز زندگی می‌کنند. که هر کدام تاثیر خود را بر این موسیقی گذاشته‌اند.

آواز بندری به باور برخی از شناسندگان، با موسیقی بومیان آفریقایی - به خصوص از نظر ریتم - پیوندی ژرف و ریشه دار یافته است. خود موسیقی جنوب ایران بسیار متنوع است و شکل‌های مختلفی از جمله بندری، سبالو، یزله، لیوا، موسیقی زار، شروه، چاوشی، لالایی بندری، نی مه خوانی دارد.
 علاقمندان برای تهیه بلیط این اجرا می توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

 

کد خبر 361096

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha