همشهری آنلاین: مردم و شهروندان بحرینی در لبیک به خواسته علمای این کشور مبنی بر اعتراض به احکام اعدام سه جوان بحرینی توسط مقامات آل خلیفه، در مناطق مختلف این کشور راهپیمایی کردند.

دعوت علمای بحرین به خشم عمومی | خون های مردم بحرین ارزان نیست

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه اجتماعی المیدان، مردم و شهروندان بحرین با برپایی راهپیمایی های گسترده در مناطق مختلف این کشور به اقدامات آل خلیفه اعتراض کردند.

صبح امروز در تماسهایی تلفنی، مقامات امنیتی زندان مرکزی بحرین موسوم به «جو» از تمامی اعضای خانواده های سه زندانی بحرین که پیش از این توسط دادگاه قضایی این کشور محکوم به اعدام شده اند، درخواست کرد تا ظهر روز شنبه برای ملاقات آنها در زندان جو حضور پیدا کنند.

این در حالی است که در بحرین هیچ برنامه ملاقاتی با زندانیان در روز شنبه انجام نمی گیرد. به همین سبب بیم آن می رود که رژیم آل خلیفه در پی اجرای حکم اعدام این افراد باشد.

این سه نفر به همراه هفت نفر دیگر به ادعای وزارت کشور بحرین به اتهام مشارکت در عملیاتی انتحاری در یکی از خیابانهای منطقه شمالی بحرین که منجر به کشته شدن سه پلیس امنیتی شده است، محاکمه شده و دادگاه تجدید نظر دوشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۵ حکم اعدام این سه نفر را تایید کرد. دیگر افراد مظنون نیز به حبس ابد به علاوه سلب تابعیت محکوم شده اند.

مردم و گروه های مختلف انقلابی بحرین در پی این اقدام مقامات زندان جو، سریعا اعلام کرده اند که امروز دست به راهپیمایی های گسترده ای در تمام مناطق بحرین خواهند زد و از تمامی مردم خواسته اند در اعتراض به روند ناعادلانه محاکمه ها و احکام اعدام صادره، در خیابانها حضور پیدا کنند.

در همین زمینه دهها نفر از مردم بحرین با راهپیمایی در مناطق «ابوصبیع»، «باربار»، «السنابس» و «کرباباد» علاوه بر حمایت از آیت الله «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین، احکام اعدام در حق شهروندان بی گناه این کشور را محکوم کردند.

در همین رابطه علمای بحرین با صدور بیانیه ای تاکید کردند: ای ملت شریف بحرین برای حفظ جان های جوانان بی گناه محکوم به اعدام در این محاکمه باطل در تمامی مناطق بحرین دعوت به خشم عمومی را لبیک گویید.

در ادامه این بیانیه اعلام شده است: خشم شما در راه خدواند و هیبت حضور گسترده شما در دفاع از جانها، امید بخش و تغییر دهنده معادلات و راه نجات جوانان بی گناه است. همه ما اگر در انجام این واجب کوتاهی کنیم، در پیشگاه خدواند متعال مسئول هستیم.

تظاهرات مردمی در لبیک به ندای علمای بحرین برای خشم عمومی آغاز گشته و به طور مستمر در حال قوت گرفتن است.

کد خبر 358683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار