پنجمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی(تسنیم) در بوستان گفتگو واقع در بزرگراه چمران آغاز به‌کار کرد. این جشنواره تا ۲۹ دی‌ماه ادامه خواهد داشت و از ساعت ۱۰ تا ۲۰ هر روز پذیرای بازدیدکنندگان است.

لباس

مجتبي عبداللهي در حاشيه مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاري اين جشنواره اظهار داشت: اين جشنواره دستاوردهاي مختلفي در حوزه ترويج فرهنگ استفاده از توليدات داخلي، عفاف و حجاب و توانمندسازي بانوان محله‌ها دارد. وي افزود: بايد به مد و لباس ايراني‌ اسلامي توجه ويژه‌اي را معطوف كرد و ترويج مد و لباس ايراني اسلامي از دستاوردهاي اين جشنواره است. معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران با تأكيد بر ضرورت حمايت از توليدات داخلي گفت:

اين جشنواره با نگاه حمايت از توليدات داخلي و براساس رويكرد اقتصاد مقاومتي، برپا شده است. در واقع ما معتقديم هم‌اكنون اين قابليت را داريم كه با توانايي‌هاي موجود در داخل، نيازهاي مد و پوشاك بانوان كشور را با نگاه‌ ايراني اسلامي تأمين كنيم.
عبداللهي با بيان اينكه توجه به فرهنگ عفاف و حجاب از ديگر دستاوردهاي اين نمايشگاه است كه بايد به آن توجه ويژه داشت، افزود: در واقع توجه به موضوع مد و لباس ايراني اسلامي، تكميل‌كننده فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ماست.

وي با تأكيد بر داخلي‌بودن تمام محصولات عرضه شده در اين نمايشگاه گفت: نمايشگاه تسنيم ارائه‌كننده دستاوردهاي بانوان محله‌ها با محوريت زنان سرپرست خانوار است و تمام محصولات عرضه شده در اين نمايشگاه محصولات توليد داخل است. عبداللهي گفت: بانوان در اقتصاد خانواده، نقش كليدي دارند و برگزاري اين جشنواره در راستاي توانمندسازي زنان به‌خصوص زنان سرپرست خانوار است.

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران با بيان اينكه محصولات عرضه شده در اين نمايشگاه از نظر كيفي در جايگاه بسيار خوبي قرار دارند، افزود: ما معتقديم توليدات ارائه شده در اين جشنواره و نمايشگاه‌هاي مشابه مي‌بايست از نظر كيفيت و قيمت، قابل رقابت با نمونه‌هاي خارجي باشد. وي با تأكيد بر ضرورت حمايت از اقتصاد داخلي و توانمندسازي زنان گفت: ما اطمينان داريم كه محصولات توليد داخل كشور از نظر كيفي‌ در سطح بسيار مناسبي قرار دارد چراكه تجربه صنعت پوشاك و پارچه كشورمان، به‌مراتب از كشورهاي ديگر بيشتر است.

عبداللهي همچنين با اشاره به اهميت و نقش زنان در اقتصاد مقاومتي خاطرنشان كرد: زنان مي‌توانند در تحريم كالاهاي خارجي و استفاده از محصولات داخلي، «خط‌شكن» باشند. به گفته وي، شهرداري صرفاً يك نهاد خدماتي نيست بلكه يك نهاد اجتماعي است و ورود به عرصه حمايت از توليدات داخلي و توانمندسازي زنان با محوريت زنان سرپرست خانوار و همچنين موضوع عفاف و حجاب، از اين منظر انجام مي‌شود.

کد خبر 358493

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی