همشهری آنلاین: یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که در گروه‌های اجتماعی و محلی فعال هستند ممکن است مهارت‌های ذهنی واضح‌تری در سن ۵۰ داشته باشند.

روابط اجتماعی عامل تقویت ذهن در سالمندی

به گزارش خبرنگار مهر، محققان بریتانیایی گفتند یافته‌های آنها بر اساس شواهدی به دست آمده که تعامل اجتماعی می‌تواند به کاهش آهسته مهارت ذهنی در نتیجه افزایش سن کمک کند.

این یافته‌ها بر بررسی بیش از ۹۰۰۰ بزرگسال از انگلستان استوار بود که بخشی از یک مطالعه سلامت طولانی مدت از زمانی که آن‌ها کودک بودند، انجام شده است. در سنین ۳۳ تا ۵۰، از آن‌ها در مورد شرکتشان در گروه‌های اجتماعی از جمله سازمان‌های داوطلبانه، گروه‌های مذهبی، انجمن‌های محلی و گروه‌های سیاسی یا اجتماعی، پرسیده شد.

در سن ۵۰ سالگی، از تمام شرکت‌کنندگان آزمون‌های استاندارد توانایی‌های شناختی، مانند مهارت‌های حافظه، تفکر و استدلال گرفته شد. به طور کلی، این تحقیق نشان داد افراد فعال در گروه‌های اجتماعی، به طور متوسط امتیاز بالاتری را در این آزمون کسب نمودند.

چندین عامل دیگر از جمله سطح تحصیلات عالی و سلامت جسمی بهتر، ارتباط قوی‌تری با نمرات آزمون افراد داشتند. اما، حتی پس از آن، پژوهشگران ارتباط آن دسته از عوامل را با مشارکت گروه و نمرات بهتر آزمون شناختی مورد ارزیابی قرار دادند.

این تحقیق با سرپرستی ان بولینگ از دانشگاه ساوتهمپتون انجام شد. بولینگ گفت که تعاملات اجتماعی می‌تواند به حفظ ارتباطات و مهارت‌های اجتماعی افراد کمک کند که در حفاظت از ساختار ذهنی تاثیر دارد. بنابراین مشارکت اجتماعی باید در طول زندگی بزرگسالان مورد تشویق واقع شود.

کد خبر 358202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار