یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز یکشنبه در واکنش به عملیات شهادت طلبانه جوان فلسطینی در بیت المقدس اعلام کرد که انتفاضه قدس یک رویداد گذرا نبوده و هر تلاشی که برای مهار آن انجام شود محکوم به شکست است.

حماس: انتفاضه قدس خاموش نخواهد شد

به گزارش ایرنا، دفتر رسانه ای حماس به نقل از «فوزی برهوم» سخنگوی حماس افزود: این اقدام واکنش طبیعی مردم فلسطین به جنایت های روزانه ای است که صهیونیست ها علیه مردم فلسطین مرتکب می شوند.

وی گفت: این عملیات شهادت طلبانه نشان داد که مقاومت و انتفاضه قدس ادامه دارد و اراده و خواست مردم فلسطین در راه مقاومت و جهاد برای دفاع از مردم ما، سرزمین ا و مقدسات هرگز سست نخواهد شد.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد که مسئولیت کامل چنین اقدام هایی و برهم زدم اوضاع قدس برعهده مقام های صهیونیستی که علیه مردم ما و مقدسات سیاست های تبعیض نژادی و فاشیستی اتخاذ کردند.

«فادی قنبر» جوان فلسطینی در حالی که امروز سوار بر کامیون بود، به منظور انجام یک عملیات شهادت طلبانه از مسیر خود منحرف و شماری از نظامیان رژیم صهیونیستی را در شهرک «ارمون هنتسیف» در اراضی کوه «المکبر» واقع در قدس اشغالی زیر گرفت.

پیشتر منابع خبری از افزایش شمار کشته شدگان نظامی صهیونیست به 6 تن در این حمله شهادت طلبانه خبر داده بودند.

بر اساس این گزارش، فادی قنبر به ضرب گلوله نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید.

شهروندان فلسطینی به منظور مقابله با یورش های مکرر شهرک نشینان صهیونیست به «مسجد الاقصی» به شیوه های مختلف سعی می کنند مانع اقدام های تخریبی صهیونیست ها شوند.

انتفاضه سوم مردم فلسطین موسوم به انتفاضه قدس در اکتبر سال گذشته (مهرماه) در پی تشدید برخورد صهیونیست ها و شهرک نشینان با مردم فلسطین و هتک حرمت های مکرر آن ها به مسجدالاقصی، آغاز شد.

با آغاز انتفاضه سوم مردم فلسطین تاکنون دست کم 265 فلسطینی به شهادت رسیده و صدها نفر از مردم فلسطین نیز زخمی شده اند.

کد خبر 358153

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی