همشهری‌آنلاین: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن درخواست به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین در سال جدید، برای همکاری با دولت دونالد ترامپ با هدف تحقق صلح خاورمیانه اعلام آمادگی کرد.

 محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی که از تلویزیون فلسطین به مناسبت پنجاه و دومین سالروز تاسیس جنبش فتح ایراد کرد، گفت: ما برای همکاری با دولت جدید آمریکا به ریاست دونالد ترامپ براي تحقق صلح براساس راهکار دو کشوری، طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی آماده‌ایم.

عباس در ادامه گفت: امیدواریم کنفرانس بین‌المللی صلح در پاریس که قرار است اواسط ژانویه برگزار شود به ایجاد مکانیزمی بین‌المللی برای پیگیری روند صلح و جدول زمانی برای اجرای آن منجر شود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام مخالفتش با راهکارهای انتقالی و تشکیل کشوری با مرزهای موقتگفت: برای این‌که سال ۲۰۱۷ سال به رسمیت شناختن کشور فلسطین باشد آنچه برای ایجاد کشور مستقل فلسطین و تحقق صلح واقعی لازم است باید انجام شود.

به گزارش ایسنا، او بار دیگر از اسرائیل خواست تا همه ساخت و سازهای خود در اراضی فلسطینی را با توجه به قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت که به تازگي علیه شهرک‌سازی‌ها تصویب شد، متوقف کند.

عباس این قطعنامه را "تاریخی" توصیف و اعلام کرد از دولت آمریکا به خاطر مخالفت نكردن با شرکت در رای‌گیری برای این قطعنامه و عدم استفاده از حق وتو علیه آن، تشکر می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل اخیرا قطعنامه‌ای را با ۱۴ رای موافق و یک رای ممتنع به تصویب رساند که در آن توقف شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین خواسته شده است.

 

کد خبر 357340

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha