پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۶ - ۱۶:۵۴
۰ نفر

همه چیز درباره روغن، از خرید تا نحوه نگهداری و ...

آشپزی

* زمان سلامت و ماندگاری روغن‌ها روی ظرف آن نوشته شده اما این زمان، به شرایط نگهداری و استفاده روغن‌ها بستگی دارد. روغن را باید در محیطی خنک، خشک، دور از بوهای شدید و تابش مستقیم نگهداری کرد.

* بهترین جا برای روغن، نه در یخچال که در کابینت آشپزخانه است؛ البته به شرطی که دما، بین 15 تا 25 درجه سانتی‌گراد باشد.

* روغن را به اندازه بخرید چرا که نگهداری طولانی‌اش زیاد درست نیست. اما اگر پیش آمد، باید آن را در ظرف‌های تیره نگهداری کنید. رسیدن نور و هوا به روغن در درازمدت بر کیفیت آن اثر گذاشته و باعث اکسیداسیون آن می‌شود.

* هرچه روغن طبیعی‌تر باشد، زودتر خراب و فاسد می‌شود. حداکثر زمان مناسب برای نگهداری خانگی، 2 ماه است.

* برای قوطی روغن شخصیت قائل شوید و با یک قاشق ویژه و پاکیزه از آن روغن خارج کنید. قاشق خیس و آلوده به مواد غذایی، روغن را مستعد فساد می‌کند.

* وقت خرید حواستان باشد؛ متقلبین بازار، روغن حیوانی و گیاهی را قاتی می‌کنند و می‌فروشند. حتی ممکن است روغن گیاهی که می‌خرید، مخلوطی از روغن دنبه و پیه با روغن حیوانی واقعی باشد.

* برای نگهداری و استفاده از روغن، خلاقیت و نوآوری به خرج ندهید. مخلوط‌کردن روغن‌هایی که می‌خواهید برای مدت طولانی نگهداری کنید، کار درستی نیست.

* روغن‌های حیوانی «گوسفندی» اگر خالص باشند، به شکل نیمه جامد و دانه‌دانه (شبیه به شکرک مربا) است. هرچه روغن سفت‌تر باشد، امکان وجود پیه در آن بیشتر است.

* بهترین شیوه نگهداری کره حیوانی این است که کره را در دوغ غوطه‌ور یا آن را فریز کنید.

کد خبر 35537

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی