آیدا ابوترابی: برای این که همیشه و هر‌جا که هستیم به یاد طبیعت و محیط‌زیست باشیم، باید از وسایلی استفاده کنیم که مدام اهمیت این موضوع را به ما یادآوری کنند.

دستبند

اختراع‌هايي که بسیاری مواقع از زیبایی و یادآوری پا را فراتر می‌گذارند و زندگی را برای مردم سرزمین‌هایی آسان‌تر و راحت‌تر می‌کنند...

 

دوچرخه شماره ۸۵۷

شاید به‌نظر مسخره یا خنده‌دار بیاید؛ اما همین چیزهای کوچک حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. از این دست‌بند زنده به مدت شش هفته می‌توان استفاده کرد.

بعد از آن به علت بزرگ‌شدن ریشه‌ها باید گیاه را کاشت! این اختراع، گوشواره، گردن‌بند و حتی تل سر هم دارد؛ زیوری برای تمام فصول!

 

دوچرخه شماره ۸۵۷

این چادر جالب که اختراع معماری به‌نام «آبیر سیکالی» است، راحت باز و بسته می‌شود، به‌راحتی قابل حمل است و آب باران را در خودش ذخیره می‌کند. به همه‌ی این‌ها ذخیره‌ي نور خورشید را هم اضافه کنید.

این چادر با الهام از صنایع دستی و طبیعت ساخته شده است.

 

دوچرخه شماره ۸۵۷

برخلاف ظاهرش بسیار مقاوم است؛ بطری‌های پلاستیکی با شن و ماسه پر می‌شوند و اتصال آن‌ها با سیمان و گل پوشیده و دیواره‌ای مقاوم ساخته می‌شود. حجمي زیاد از بطری هرروز به دور انداخته می‌شود و با این روش می‌توان از آن‌ها استفاده‌ی بهینه کرد.

 

دوچرخه شماره ۸۵۷

«آناناس-آنام» نام یک شرکت فیلیپینی است که از الیاف برگ آناناس برای ساختن کیف و کفش استفاده می‌کند. محصولی کاملاً طبیعی و بازیافتی. این محصول باعث افزایش درآمد کشاورزان شده و به تقویت اقتصاد محلی هم کمک می‌کند.

 

دوچرخه شماره ۸۵۷

با استفاده از این لوله یا نی طبیعی می‌توان آب را بدون نیاز به مواد شیمیایی مانند کلر پاک کرد. باکتری‌ها و بسیاری آلودگی‌ها از طریق الیاف باریک این وسیله به دام می‌افتند و در مناطقی که به آب سالم دسترسی ندارند می‌توان از آن استفاده کرد.

 

دوچرخه شماره ۸۵۷

خیلی‌ها زیر دوش که می‌روند زیر آواز می‌زنند و اصلاً صرفه‌جویی و کم‌آبی و محیط‌زیست به کل از یادشان می‌رود. این پرده‌ی حمام، اگر بیش از چهار دقیقه زیر دوش بمانید، به شما اخطار می‌دهد، آن هم به روشی جذاب و البته کمی خشن!

کد خبر 354676

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha