همشهری آنلاین: وزیر بهداشت با بیان اینکه در دولت یازدهم، یازده میلیون نفر از ساکنان مناطق حاشیه کلان شهرها زیر پوشش خدمات نوین سلامت قرار گرفتند، اظهار داشت: تا قبل از این دولت، بیش از ۶۵ درصد از این افراد هیچ خدمتی را دریافت نمی‌کردند.

وزی بهداشت

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم آغاز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی حاشیه شهر مشهد که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور  رییس جمهور و جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد با اشاره به اینکه مشهد مقدس با یک میلیون و 280 هزار نفر بیشترین تعداد جمعیت حاشیه نشین را داشت خاطر نشان کرد: با اقدامات صورت گرفته تمامی ساکنان این مناطق زیر پوشش خدمات نوین سلامت قرار گرفتند و برای هر دوازده هزار نفر یک پایگاه بهداشتی و هر 50 هزار نفر یک مرکز خدمات جامع سلامت راه اندازی شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه برنامه ارائه خدمات نوین سلامت در کلان شهرها نیز در دستور کار قرار گرفته است و مشهد نیز این برنامه را در هسته مرکزی به اجرا در آورده است اظهار امیدواری کرد: تا پایان کار دولت یازدهم تمامی جمعیت هدف در کشور زیر پوشش این خدمات قرار بگیرند.

دکتر هاشمی با اشاره به فرسوده بودن دو بیمارستان بزرگ مشهد مقدس، بیمارستان امام رضا(ع) با قدمت 90 سال و بیمارستان قائم (عج) با عمر بیش از 50 سال اظهار داشت: در حال حاضر مشهد مقدس 3 هزار تخت بیمارستانی کمبود دارد که با اقدامات انجام شده تا پایان امسال یک هزار تخت بیمارستانی در این شهر به بهره برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر در غرب مشهد بیمارستان‌های رضوی، طالقانی و شریعتی، جنوب مشهد بیمارستان‌های اکبر و امداد و نجات، شمال مشهد امام حسین و شهید هاشمی نژاد فعال و به مردم خدمات ارائه می‌دهد اظهار داشت: منطقه شرقی مشهد که در ردیف مناطق کم برخوردار و حاشیه به شمار می رود به خدمات بیمارستانی دسترسی مناسبی نداشتند که امروز شاهد آغاز ساخت پروژه 540 تختخوابی در این منطقه هستیم.

دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: این پروژه با پیش بینی اعتبار 270 میلیارد تومان ساخته می‌شود که بخش عمده آن از محل منابع داخلی تامین می‌شود.

عملیات ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در ابتدای جاده سرخس منطقه نهریز در زمینی به مساحت 5 هکتار که از سوی آستان‌قدس‌رضوی اهدا شده ، آغاز شد.

بیمارستان 540 تختخوابی قرار است در زیر بنای 48 هزار متر مربع با هزینه ای بیش از دو هزار و 700 میلیارد ریال در قالب 50 درصد وزارت‌بهداشت و 50 درصد استانداری خراسان رضوی در مدت چهار سال ساخته شود.

کارفرمای این پروژه بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و قرار است توسط وزارت راه و شهرسازی ساخته شود.

کد خبر 354103

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha