همشهری آنلاین: گروهی از فعالان آمریکایی در واکنش به تهدید دونالد ترامپ برای مجازات کسانی که اقدام به سوزاندن پرچم آمریکا می‌کنند، تعداد بیشتری پرچم کشورشان را مقابل هتل بین‌المللی ترامپ در نیویورک به آتش کشیدند.

مخالفان ترامپ

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در توئیتی تهدیدآمیز گفته بود، کسانی که اقدام به سوزاندن پرچم آمریکا می‌کنند باید تبعات آن را بپذیرند؛ از یک سال حبس تا لغو شهروندی. پس از این پیام تهدیدآمیز که واکنش‌های متعددی در پی داشت، فعالان پیام دونالد ترامپ را به چالش کشیدند.

دادگاه قانون اساسی آمریکا در سال ۱۹۸۹ حکم داد که سوزاندن پرچم جرم نیست و تنها راهی برای نشان دادن اعتراض است که در متمم اول قانون اساسی از آن حمایت شده است. این دادگاه عالی همچنین بیش از یک بار حکم داده است که نمی‌توان حق شهروندی را در پی این اقدامات لغو کرد.

برخی از رسانه‌های آمریکایی از جمله روزنامه نیویورک تایمز در واکنش به تهدید ترامپ مقاله‌ای درباره جزئیات حکم این دادگاه عالی منتشر کردند و برخی از قانونگذاران جمهوری‌خواه و دموکرات هم در رسانه‌های اجتماعی گفتند که ترامپ به رغم مصونت قانونی معترضان آنها را تهدید به مجازات می‌کند.

در اعترضات روز سه‌شنبه (9 آذر) مقابل هتل بین‌المللی ترامپ، اعضای حزب کمونیست‌های انقلابی (گروه وابسته به حزب کمونیست ایالات متحده) حضور داشتند. اعضای این گروه پیشتر نیز در ماه ژوئیه در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان در کلیولند اقدام به سوزاندن پرچم آمریکا کرده بودند.

کد خبر 354015

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha