همشهری آنلاین: باراک اوباما در گفت‌وگوی اختصاصی با رسانه‌های آلمانی به بحث درباره مسایل گوناگون پرداخت و درباره توافق هسته‌ای ایران، گفت: دونالد ترامپ در نهایت خواهد پذیرفت که کنار گذاشتن این توافق غیرعاقلانه است.

اوباما

به گزارش ایسنا، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه آ.ار.د (ARD) و هفته‌نامه اشپیگل آلمان در پاسخ به پرسشی درباره لغو و از بین بردن برخی اقدامات مانند توافق هسته‌ای ایران یا توافق‌نامه تغیر آب و هوای پاریس از سوی دونالد ترامپ، گفت: اجازه بدهید مثال توافق هسته‌ای ایران را در نظر بگیریم. مباحث شدیدی درباره این موضوع شکل گرفت. افراد زیادی بودند که به شدت نسبت به این توافق تردید داشتند. آنها معتقد بودند ایران به تعهداتش عمل نخواهد کرد.

اوباما اضافه کرد: البته در حال حاضر ما یک محک و برهان یک‌ساله‌ای را داریم که در واقع ایران هر کاری که گفته بود قصد انجام آن را دارد انجام داده است و بدون مداخله در جنگ، از طریق دیپلماسی توانسته‌ایم بسیاری از ظرفیت‌های ساخت بمب هسته‌ای ایران را برچینیم.

وی با بیان اینکه توافق هسته‌ای ایران مورد حمایت گسترده جامعه بین‌المللی قرار دارد، افزود: من فکر می‌کنم سرانجام رئیس جمهور منتخب این موضوع را خواهد پذیرفت و کنار گذاشتن آن غیرعاقلانه خواهد بود.

کد خبر 353094

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی