همشهری آنلاین: رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به اینکه ویزای اربعین تا۲۰ روز در کشور عراق اعتبار دارد، از زائران خواست به‌هیچ‌عنوان بدون داشتن گذرنامه و ویزا به مرز مراجعه نکنند.

به گزارش ایسنا، «سعید اوحدی» در بازدید از مرز مهران اظهار کرد: حجم وسیعی از زوار، مرز مهران را برای تردد خود برگزیده‌اند و مسئولان امر نیز امکانات لازم را برای پذیرایی از آنان مهیا کرده‌اند و زوار به‌هیچ‌عنوان بدون داشتن گذرنامه و ویزا به مرز مراجعه نکنند چون از ورود آنان به عراق ممانعت می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایطی در ایلام فراهم‌شده تا برای زوار به‌صورت یک‌روزه ویزا صادر شود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اوحدی با اشاره به اعتبار 20 روزه روادید در کشور عراق، گفت: باوجوداینکه حجم تردد زائران در مرز مهران سنگین و ازدحام جمعیت در این مرز نسبت به دیگر مرزهای کشور بیشتر است اما مرز از هر دو طرف رفت‌وبرگشت، در حال حاضر آزاد است.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور  اضافه کرد: تمهیدات لازم برای سفر زوار به کربلای معلی اندیشیده شده و هیچ مشکلی در این راستا وجود ندارد.

وی افزود: زائران به مدت دو هفته از مرز خارج می‌شوند و می‌خواهند در مدت سه روزبه کشور بازگردند که توصیه می‌کنیم به دلیل ازدحام جمعیت در سه روز پس از اربعین، برای بازگشت عجله نکنند.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: در حال حاضر تردد در مرزهای سه‌گانه مهران، شلمچه و چزابه در جریان است، باوجود حجم کثیری از زوار اما ترافیک در مسیرهای سه‌گانه روان بوده و هیچ مشکلی در این راستا وجود ندارد.

کد خبر 352901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار