همشهی آنلاین: به مناسبت نمایشگاه کتاب مشترک مؤسسه‌ی شهر کتاب و مؤسسه‌ی فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، نشست ویژه‌ای تحت عنوان «جایگاه تاریخ شفاهی در حفظ و تبیین سیره و اندیشه‌ی امام موسی صدر» برگزار می‌شود.

این نشست به مناسبت «هفته‌ی کتاب امام موسی صدر» منعقد خواهد شد. هفته‌ی کتاب امام موسی صدر از ۱۷ آبان آغاز می‌شود و تا ۲۴ آبان ماه ادامه خواهد داشت و کتاب‌های انتشارات مؤسسه امام موسی صدر در تمامی فروشگاه‌های شهرکتاب سراسر ایران به فروش خواهد رسید.

به همین مناسبت و در افتتاح این برنامه‌ی سراسری و کشوری، نشست ویژه‌ای روز سه‌شنبه ۱۸ آبان ساعت ۱۸ در شهر کتاب برگزار خواهد شد. این نشست ویژه به بررسی جایگاه تاریخ شفاهی در حفظ و تبیین سیره و اندیشه‌ی امام موسی صدر اختصاص دارد که با حضور رسول صدر عاملی، علی‌رضا کمری، مهدی فیروزان و جعفر گلشن روغنی و اصحاب هنر و اندیشه در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

گفتنی است که مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر چند سالیست که طرح تاریخ شفاهی امام موسی صدر را با هدف ثبت و ضبط خاطرات نزدیکان و دوستان و همکاران و مرتبطان با ایشان در دستور کار قرار داده که نتیجه و حاصل آن، چند جلد کتاب در این حوزه شده است.

امام موسی صدر امام موسی صدر دین‌شناس و اسلام‌شناس معاصری است که سیره و اندیشه‌ی وی در میان مسلمانان و پیروان دیگر ادیان بسیار تاثیرگذار است. احترام و درک اندیشه‌ی دیگری و گفت‌وگو یکی از محوری‌ترین مبانی فکری و رفتاری امام موسی صدر است که ثمرات فراوانی نیز به همراه داشته است.

کد خبر 351832

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha