همشهری آنلاین: تیم ملی کاراته ایران با دو مدال طلا و سه مدال برنز توانست روی سکوی سوم رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان بایستد. این بهترین نتیجه ایران در تاریخ این مسابقات است.

Karate Team

در بیست و سومین دوره از رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان در اتریش، سجاد گنج‌زاده و امیر مهدی‌زاده مدال طلا کسب کردند. گنج‌زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم توانست حریف مغربي خود را از صحنه به در کرده و مدال طلا را بر گردن بیاویزد.

مهدی‌زاده، کاراته‌کای تیم ایران و دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۲ نیز در مسابقه نهایی به دیدار حریفی از هلند رفت که عنوان نایب ‌قهرمانی جهان را در اختیار داشت. در این مسابقه مهدی‌زاده با نتیجه ۹ بر ۱حریف خود را شکست داده و صاحب مدال طلا شد.

او پیش‌تر از سد حریفانی از کشورهای کرواسی، کره جنوبی، ایتالیا، اردن و فرانسه گذشته بود.

امیر مهدی‌زاده تنها کاراته‌کای ایران است که موفق به کسب دو مدال طلای جهان شده و به این ترتیب نامش را در تاریخ ورزش کاراته ایران جاودان کرده است.

ذبیح‌الله پورشیب، کاپیتان تیم ملی ایران و علی اصغر آسیابری در این مسابقات صاحب مدال برنز شدند.

  • کسب مدال برنز در مسابقات زنان

در مسابقات زنان حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم تسلیم حریف ژاپنی شد و به این ترتیب در مسابقه رده‌بندی در برابر نماینده کرواسی قرار گرفت. او این دیدار را با حساب دو بر صفر به سود خود پایان داد و مدال برنز را بر گردن آویخت.

حمیده عباسعلی در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب مقام نایب ‌قهرمانی جهان شده بود.

تا پیش از این بهترین عملکرد تیم ملی کاراته ایران به مسابقات سال ۲۰۰۶ باز می‌گشت. در آن سال ایران دو مدال طلا و دو مدال برنز در کومیته کسب کرد.

 

کد خبر 351072

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کشتی و وزنه‌برداری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha