همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: در دیداری که اخیرا با مقام معظم رهبری داشتم، ایشان نگران این مساله بودند که طرح بزرگی مثل طرح تحول سلامت به دلیل نداشتن منابع پایدار با مشکل مواجه شود.

وزیر بهداشت

وبدا نوشت: دکتر سیدحسن هاشمی، در جمع خیرین حوزه سلامت گفت: خیرین حوزه سلامت، این فرصت را داشته اند که از مال دنیا بگذرند که چیزی برای خود بیاندوزند.

 وي با اشاره به ۶هزار پروژه و دو میلیون متر مربع فضای در حال ساخت مشترک بین مجمع خیرین و وزارت بهداشت افزود: خیرین حوزه سلامت منشاء آثار خیر زیادی در این حوزه بوده اند و ما امیدواریم که چراغی که این عزیزان روشن کرده اند در نسل‌های بعد توسط فرزندان آنها نیز روشن بماند.

  • متاسفانه برخی، موضوع سلامت مردم را سیاسی می کنند

هاشمی در ادامه وظیفه مراقبت از سلامت مردم را افتخار وزارت بهداشت دانست و افزود: متاسفانه برخی، موضوع سلامت مردم را سیاسی می کنند که این خوب نیست؛ موضوع سلامت مردم شوخی نیست.

وزیر بهداشت با انتقاد به برخی اظهارنظرهای غیرواقع در مورد طرح تحول سلامت، از ابراز نگرانی مقام معظم رهبری در مورد این طرح خبر داد و گفت: در دیداری که اخیرا با مقام معظم رهبری داشتم ایشان ابراز نگرانی کردند که نکند عدم وجود منابع پایدار ادامه اجرای طرح را با مشکل مواجه کند.

هاشمی با تاکید بر این نکته که طرح تحول سلامت متعلق به نظام است، به دستاوردهای طرح تحول سلامت اشاره کرد و یادآور شد: تراز بیمارستان‌های کشور همواره منفی بود و بیمارستان‌های ما همواره در معرض ورشکستگی قرار داشتند ولی با اجرای طرح تحول سلامت‌تراز آنها مثبت شد که اگر مطالبات ده هزار میلیاردی ما از بیمه‌ها پرداخت شود، شاهد اثرات آن خواهیم بود.

  • بيمه‌ها آدرس غلط به مردم مي‌دهند

وی در این مورد افزود: متاسفانه معوقات پرداخت بیمه‌ها که در برخی موارد به بیش از یک سال رسیده است موجب شده تا بیمارستان‌های ما نیز که خریدار خدمت، تجهیزات، دارو و مایحتاج بوده اند، به بخش‌های مختلف بدهکار بمانند و من متعجم از اینکه مسوولان بیمه‌ها که بدهکار ما هستند، به جای پرداخت بدهی خود، طلبکارانه برخورد می‌کنند و مدام آدرس غلط به مردم می‌دهند.

وی گفت: عده ای می‌گویند که پول طرح تحول سلامت به پزشکان داده شده است در حالی که تنها ۱۹ درصد از هزینه کرد در طرح مربوط به دستمزدها بوده است.

کد خبر 351068

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha