همشهری آنلاین: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا که به کارولینای شمالی سفر کرده است، در مقابل تعدادی از هواداران هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها سخنرانی کرد. او در نطق خود دونالد ترامپ را مظهر تاریکی دانست و از مردم خواست به وی رای ندهند.

باراک اوباما

به گزارش يورونيوز رئیس جمهوری آمریکا گفت: «شما می‌توانید چشم انداز سیاه و بدبینی را برای این کشور را عقب برانید. چشم اندازی که در آن علیه یکدیگر ایستاده‌ایم و به نقش این کشور مانند رهبران جهان پشت کنید. همزمان شما می‌توانید نفرت و ترس و خشم را رد کنید و آمریکایی را انتخاب کنید که همه می‌شناسند. می‌توانید آمریکایی پر از شجاعت و خوش بینی و سخاوت را انتخاب کنید.»

در این سخنرانی تعدادی از مخالفان هیلاری کلینتون در حالیکه به روی تی شرت‌های خود جملاتی در مورد اتهامات دونالد ترامپ به بیل کلینتون مبنی بر تجاوز به زنان نوشته بودند سعی می‌کردند این تجمع را بهم بریزند اما توسط ماموران انتظامی به خارج از محل گردهمایی هدایت شدند.

باراک اوباما در واکنش به این افراد، حاضران در این تجمع انتخاباتی را به رای دادن به جای هو کردن دعوت کرد.

دونالد ترامپ پس از انتشار نوار ویدئویی وی که در آن سخنان رکیکی در بارۀ زنان و تلاش برای برقراری رابطه با یک زن متاهل مطرح می‌کند از سوی بسیاری از اعضای حزب جمهوریخواه طرد شده و رتبۀ وی نیز در نظرسنجی‌ها سقوط کرده است. وی در واکنش به انتشار این ویدئو که مربوط به سال ۲۰۰۵ است، بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق آمریکا را متجاوز نامیده است.

نظرسنجی های اخیر هیلاری کلینتون را با فاصلۀ بیش از ۱۰ درصد پیشتاز نشان می‌دهد.

کد خبر 349179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار