همشهری آنلاین: رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: چندین کانال برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا گشوده‌ایم و به آرامی و پیوسته کانال‌ها را می‌گشاییم و همکاری‌ها را تحقق می‌بخشیم.

صالحی موگرینی

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی و فدریکا موگرینی در این دیدار که روز ديروز (پنج‌شنبه 25 شهريور) انجام شد، درباره روند اجرای برجام و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، گفت‌وگو کردند.

هم‌چنین دو طرف درباره مشکلات پولی و بانکی که به دنبال تحریم‌ها آمریکا علیه کشورمان هم‌چنان پس از اجرای برجام وجود دارد به بحث پرداختند.

فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از این دیدار گفت: طرف ایرانی و اروپایی توافق‌نامه برجام را به طور کامل اجرا کردند. ما برجام را اجرا کرده‌ایم. هنوز مشکلات جزیی وجود دارد که هر دو طرف می‌توانند بر آن غلبه کنند.

وی گفت: درباره مشکل بانک‌داری به طور خاص ما و شخص من بانک‌های اروپایی را به رفتن به ایران و مشارکت در طرح‌های توسعه تشویق می‌کنیم. وقتی دیدم در شش ماه اخیر مبادلات بازرگانی ایران و اتحادیه اروپا افزایشی باور نکردنی یافته است، خیلی امیدوار شدم. ما به افزایش مبادلات خود در بخش بازرگانی و بخش‌های دانشگاهی، تحقیقاتی، علمی، فن‌آوری، فرهنگ و انرژی ادامه خواهیم داد.

موگرینی افزود: چندین کانال برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا گشوده‌ایم و به آرامی، اما پیوسته، کانال‌ها را می‌گشاییم و همکاری را تحقق می‌بخشیم.

وی گفت که به نتیجه‌بخش بودن این همکاری‌ها در نظام بانکی خوش‌بین است.

کد خبر 346511

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها