همشهری آنلاین: پرونده نوجوانان جودوکار ایران در دهمین دوره رقابت‌های جودوی نوجوانان آسیا با کسب یک نشان نقره و چهار برنز در هندوستان بسته شد.

Maryam Barbat

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و كوراش ، دهمین دوره رقابت‌های جودوي نوجوانان آسیا از روز پنجشنبه (18 شهريور) با حضور ١٦٥ جودوکار از ٢٥ کشور در سالن راجیو گاندی شهر گوچی هند آغاز شد.

وحید بریمانلو در وزن ٥٥- کیلوگرم با برتری مقابل احمد الحسینی از امارات و کاراکومان از هند راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله نتیجه را به مغولستان واگذار کرد و به گروه شانس مجدد رفت. بریمانلو برای کسب مدال برنز جودوکاران لبنان و قزاقستان را شکست داد و برنز گرفت.

مهدی برغمدی در وزن ٦٦- کیلوگرم در دور نخست استراحت داشت و سپس مقابل مان تام از ماکائو به پیروزی دست یافت. وی در مرحله نیمه نهایی نتیجه را به میرزائف از قزاقستان وگذار كرد و به دیدار رده‌بندی راه بافت. برغمدی در این مرحله لئو وی از چین تایپه را از پیش رو برداشت و به نشان برنز دست پیدا کرد.

محمد بریمانلو در وزن ٥٥- کیلوگرم در همان دور نخست به ژاپن باخت و حذف شد. همچنین مهدی ایوبی در اولین دیدار به قزاقستان نتیجه را واگذار كرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ضمن این که لیلا سیاهوشی بعد از استراحت در مرحله نخست، مقابل نماینده اردن نتيجه را واگذار کرد. نماینده بانوان کشورمان برای کسب مدال برنز ابتدا نپال را شکست داد ولی به چین تاپیه باخت و در مکان پنجم ایستاد.

مریم بربط در وزن ۷۰- کیلوگرم بانوان به یک نشان نقره با ارزش دست پیدا کرد. وی دور نخست استراحت داشت و سپس «دپوشرا» از هند را شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد و در اين مرحله «آرونا جانگلدینا» از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی رسيد. بربط برای کسب مدال طلا «نانامی آساهی» از ژاپن را پیش رو داشت که بازنده تاتامی را ترک کرد و به نشان نقره دست پیدا کرد.

در وزن ۸۱- کیلوگرم پسران، یاسین تقوی مدال برنز دوره قبل خود را تکرار کرد. وی در دور نخست «مامیف» از ازبکستان را شکست داد ولي در دور دوم نتیجه را به «هان» از کره جنوبی واگذار کرد و به گروه شانس مجدد رفت. این نماینده کشورمان جودوکاران سریلانکا و چین تایپه را شکست داد و به نشان برنز دست پیدا کرد.

علی پرهیزگاری که در وزن ۹۰- کیلوگرن دوره قبل برنز گرفته بود ، در این دوره در وزن ۹۰+ کیلوگرم همین مدال را کسب کرد. وي دور نخست استراحت داشت و سپس در پیکار با «کیم مینگ» از کره جنوبی بازنده تاتامی را ترک کرد و بعد در تلاش برای کسب مدال برنز رقبایی از قرقیزستان و مغولستان را شکست داد و به نشان برنز دست پیدا کرد.

در وزن 73- کیلوگرم رضا پارساپور در اولین دیدار به «جهانگیر شومالی» از تاجیکستان باخت و حذف شد. قاسم باقری هم در وزن ۹۰- کیلوگرم در دور نخست نتیجه را به «کاسوکه ناکائو» از ژاپن واگذار کرد از دور رقابت‌ها کنار رفت. ضمن این که محدثه حسینی اولین دیدار خود را به نپال واگذار کرد و از جدول خارج شد.

بر همین اساس نوجوانان ایران در این دوره از مسابقات با تک مدال نقره مریم بربط و چهار برنز بریمانلو، برغمدی، پرهیزگاری و تقوی به کار خود پایان داد.

رقابت‌های جوانان از شنبه آغاز می‌شود و جودوکاران ايران در 4 وزن به روی تاتامی می‌روند.

 

کد خبر 345933

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها