همشهری آنلاین: دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور از برگزاری مراسم دعای روز عرفه در روز یکشنبه ۲۱ شهریور ماه در یادمان‌های دفاع مقدس استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه خبر داد.

 راهیان نور

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی راهیان نور کشور، سردار سرتیپ دوم پاسدار نادر ادیبی در این خصوص گفت: راهیان نور می تواند به عنوان محوری ترین فعالیت و عنصری کارآمد در عرصه انتقال ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به نسل های بعد نقش داشته باشد و فعالیت در این عرصه گامی به سوی نهادینه کردن ارزشهای دفاع مقدس است.

وی با اشاره به توقع و درخواست ها برای گسترش فعالیت‌های راهیان نور گفت: گسترش برنامه های راهیان نور با توجه به نیاز نسل آینده به این فرهنگ در دستور کار ستاد مرکزی راهیان نور قرار دارد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور ادامه داد: هر ملتی برای تعالی نیازمند معرفی الگوها و اسطوره های خود به جوانان و نسل های آینده است و الگوها و شخصیت های بی نظیری که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند باید به مردم و نسل امروز معرفی شوند. راهیان نور در واقع فضاسازی ذهنی و قلبی در این زمینه را بر عهده دارد.

سردار ادیبی توضیح داد: امسال همانند سال‌های گذشته در روز عرفه، روز یکشنبه 21 شهریورماه زائران راهیان نور در یادمان‌های دفاع مقدس در سراسر کشور دور هم گرد آمده و این دعای آسمانی را در سرزمین های نور زمزمه می کنند که در استانهای ایلام و کرمانشاه در پادگان ابوذر، یادمان بازی دراز، بارگاه حضرت احمد بن اسحق، مرز خسروی، سومار، یادمان قلاویزان مهران و قرارگاه امیرالمومنین(ع) در بانروشان ایلام در کنار یادمان های دفاع مقدس جنوب کشور از جمله یادمان های فتح المبین، هویزه، شلمچه، معراج شهدای اهواز برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور افزود: خادمان شهدا در استانهای ایلام و کرمانشاه و خوزستان آماده پذیرایی از زائران کاروانهای راهیان نور هستند.

21 شهریور در تقویم رسمی کشور به نام روز عرفه (روز نیایش) ثبت شده است.

کد خبر 345391

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha