همشهری آنلاین: معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با همت متخصصان جوان و داخلی صنایع دفاعی کشور و با همدلی و همکاری نیروهای مسلح، پیشرفت کشور در صنعت دفاعی چشم گیر بوده است.

محمد محمودی

به گزارش روابط عمومی ارتش، این مطلب را امیر سرتیپ محمد محمودی در مراسم صبحگاه عمومی ستاد ارتش که با حضور فرماندهان، معاونین، روسای ادارات و کارکنان ستاد آجا و همزمان با روز صنعت دفاعی(31 مرداد) برگزار شد، عنوان کرد.

وی ضمن گرامیداشت روز صنعت دفاعی، پیشرفت کشور در صنعت دفاعی را چشم گیر و قابل قبول توصیف و اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس نیروهای مسلح ما برای اداره جنگ و حفظ برتری بر دشمن نیازمند تجهیزات دفاعی و مهمات بودند ولی کشور های غربی حتی از فروش ساده ترین نیازمندی ها به ما خود داری می کردند ولی با همت و پشتکار دانشمندان صنعت دفاعی کشور امروز شاهد ساخت تجهیزات مهم و راهبردی به دست دانشمندان هستیم.

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از سخنانش به نقش پزشکان وکادر درمانی ارتش در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: پزشکان و کادر درمانی ارتش در دوران دفاع مقدس علاوه بر درمان مجروحان در بسیاری از عملیات های رزمی نیز در خط مقدم جبهه حضور داشتند و شهدای زیادی را تقدیم نظام اسلامی کردند که جا دارد یاد و خاطره شهدای کادر پزشکی و درمانی دوران دفاع مقدس را گرامی داریم و بر روح پاک و مطهر آنها درود بفرستیم.

31 مرداد روز تاسیس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است که به عنوان روز صنعت دفاعی در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است.

کد خبر 343769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار