مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: مقامات آتش‌نشانی کالیفرنیا روز سه‌شنبه به وقت محلی اعلام کردند که آتش جنگل‌های این ایالت به شرق لس‌آنجلس رسیده و به ده‌ها ساختمان، از جمله خانه‌های مسکونی آسیب رسانده است.

کالیفرنیا
به گزارش خبرگزاري آلمان آتش‌سوزی در جنگل‌های کالیفرنیا که از منطقه کاجون آغاز شده بود در چندین جهت پیشروی کرده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از اداره آتش‌نشانی سن‌برناردینو گزارش داده که آتش به تپه‌های جنگلی این منطقه نیز سرایت کرده و در حال پیشروی به مناطق خشک اطراف است.

بر اساس این گزارش دستور تخلیه ۱۵ هزار هکتار از زمین‌های این منطقه که شامل ۳۴ هزار و ۵۰۰ خانه مسکونی بوده صادر شده است. ۸۲ هزار نفر در این منطقه ساکن هستند. شهر رایت‌وود که یک پیست اسکی در آن واقع است، مزارع اطراف این منطقه و نیز مناطق خشک و صحرایی مثل "فلَن" از جمله مکان‌هایی هستند که باید تخلیه شوند.

ارتفاع شعله‌های آتش در این منطقه به ۳۰ متر می‌رسد. آتش ۱۵ منطقه و شهر در ایالت کالیفرنیا تا ۱۰۰ کیلومتری شرق لس‌آنجلس را در بر گرفته است؛ بیش از همه مسیر بین لس‌آنجلس و لاس‌وگاس. مردم این منطقه برای چندین ساعت مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. آتش ابتدا مناطق شمالی کالیفرنیا را در بر گرفت و ۱۷۵ خانه، مرکز تجاری و سایر ساختمان‌ها را ویران کرد. به گفته مقامات محلی آتش، منطقه‌ای به وسعت ۲۰ کیلومتر مربع را به طرف شمال در بر گرفته است. حدود ۴۵ هزار نفر در کوه‌های این مناطق زندگی می‌کنند که حالا مجبور به ترک خانه‌هایشان هستند.

روز دوشنبه یک مرد ۴۰ ساله به نام دامین آنتونی پاشیک در شهر لیک در کالیفرنیا دستگیر شد. این فرد مظنون است که آخر هفته گذشته با ایجاد یک آتش مسبب این حریق گسترده بوده است. به گقته مقامات کالیفرنیا وی همچنین متهم به ایجاد چندین آتش‌سوزی دیگر در منطقه لیک در سال گذشته است.

کد خبر 343540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار