همشهری آنلاین: معاون سیاسی وزارت کشور در رابطه با تبلیغات زودهنگام برای انتخابات آتی، گفت:شورای نگهبان نیز فضای سیاسی را رصد و چنانچه افرادی در این زمینه برخلاف قانون عمل کنند، عملکرد آن‌ها در تایید صلاحیت آنان موثر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی در حاشیه معارفه معاون سیاسی جدید استانداری سمنان اظهار کرد: دولت یازدهم منشاء خدمات شایانی بوده که حفظ ارزش پول ملی یکی از مهمترین آن هاست؛ چیزی که در دولت قبل هر هفته ارزش کمتری پیدا می‌کرد.  لذا تحقق این مهم افتخاری بزرگ برای دولت دکتر روحانی است.

وی با بیان این‌که «شواهد و آمارها حکایت از این دارد که حرکت دولت رو به جلو است» افزود: در این شرایط سخت نیازمند تلاش همه مردم و مسئولان هستیم تا بتوانیم که به مطالبات مردم پاسخ بگوییم. دولت یازدهم کار خود را در شرایط ویژه و سختی آغاز و هم‌اینک ادامه می‌دهد. با وجود این‌که ارزش نفت در این دولت به پایین‌ترین میزان خود رسید و درآمدهای دولت را تحت شعاع قرار داد و از طرفی دولت یازدهم کشور را در شرایط سخت و با تورم بیش از 40 درصد و رشد اقتصادی منفی به دست گرفت اما همراهی‌های مردم، هدایت‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری سبب شد دولت در اداره کشور بسیار موفق عمل کند.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «دولت تدبیر و امید سه سال از چاپ اسکناس جلوگیری کرد» افزود: دولت یازدهم با درایت کامل توانست ارزش پول ملی را حفظ کند.

اهم اظهارات معاون سياسي وزارت كشور به اين شرح است:

*(در پاسخ به پرسشی در خصوص انتخابات رئیس‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستااز هم‌اکنون کار آموزش عوامل اجرایی انتخابات شروع و برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و سالم برنامه‌ریزی شده است.

*همه این افراد باید آموزش‌های لازم را ببینند؛ لذا برنامه‌های وزارت کشور براساس برنامه زمان‌بندی شده در حال انجام است.

*(در پاسخ به پرسشی درباره تبلیغات زودهنگام برخی نامزدهای احتمالی و شائبه‌هایی که در این بخش وجود دارد) کسانی که خود را کاندیدای ریاست بر قوه مجریه می‌کنند باید خود بیش از هر کس دیگری به اجرای قانون احترام بگذارند.البته تاکنون مشکل جدی در این بخش وجود نداشته است تنها شائبه‌هایی در سخنرانی برخی‌ چهره‌های سیاسی وجود داشته که انتظار می‌رود این افراد قانون را رعایت کنند و تبلیغات انتخاباتی را در همان زمان قانونی آن انجام دهند.

*شورای نگهبان نیز فضای سیاسی را رصد و چنانچه افرادی در این زمینه برخلاف قانون عمل کنند، عملکرد آن‌ها در تایید صلاحیت آنان موثر خواهد بود.

*زمان معرفی استاندار زنجان نیز زمانی است که گزینه نهایی انتخاب شود و در همان زمان معرفی می‌شود.

*ممکن است تغییرات محدودی نیز در استانداری‌ها انجام شود و البته این تغییرات محدود طبیعی است.

 

کد خبر 343134

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha