مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: کارن آرمسترانگ، نویسنده و محقق انگلیسی، در حوزه‌ی ادیان پژوهش می‌کند و تا کنون ۲۵ کتاب منتشر کرده که چهار کتاب او به فارسی منتشر شده است.

نشست نقد و بررسی کتاب نقد و نظری بر بنیادگرایی دینی

آخرین اثر او که به فارسی ترجمه شده کتاب «بنیادگرایی در یهودیت، مسیحیت و اسلام» است. دکتر حسین غفاری مقدمه‌ای انتقادی بر این کتاب نوشته است که به تازگی به صورت کتابی مستقل و با عنوان «نقد و نظری بر بنیادگرایی دینی، مقدمه‌ای انتقادی بر تفسیرهای مدرن غربی» به همت انتشارات حکمت منتشر شده است و در واقع ادعانامه‌ای علیه تحمیل دیدگاه‌های انسان‌شناسانه و دین‌شناسانه غربی‌ها به ملل شرق و اسلامی است که به بهانه‌ی تفوق و برتری تکنولوژیک و به توهم برتری نژادی آن را برای خود مجاز می‌انگارند

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «نقد و نظری بر بنیادگرایی دینی» اختصاص دارد که با حضور فیلیپ لنسل، دکتر نسرین فقیه‌ملک‌مرزبان و دکتر حسین غفاری در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این نشست به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند.

کد خبر 342577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار