همشهری آنلاین: نقاط مختلفی از بحرین و کشورهای جهان در جمعه خشم شاهد برگزاری راهپیمایی گسترده در اعتراض به سیاست‌های رژیم آل خلیفه در بحرین و اعلام همبستگی با شیعیان این کشور خواهد بود.

بحرین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرآه بحرین، امروز جمعه در سراسر بحرین و شهرهایی از کشورهای مختلف جهان راهپیمایی‌هایی برای اعلام همبستگی با مردم و شیعیان بحرین برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش گروه های مختلف و علمای برجسته بحرینی با صدور بیانیه ای درخواست کردند که مردم در جمعه خشم با حضور در منطقه الدراز نماز جمعه ای پرشکوه را برگزار کنند و پس از اقامه نماز نیز راهپیمایی اعتراضی خود به سیاست های آل خلیفه را آغاز کنند.

در شهر لندن پایتخت انگلیس نیز پس از برگزاری نماز جمعه فعالین عرب زبان و مسلمان در راهپیمایی اعلام همبستگی با شیعیان بحرین شرکت می کنند و مخالفت خود را با ظلم طایفه ای و محاکمه شیخ «عیسی قاسم» اعلام خواهند کرد.

همچنین شهر برلین در آلمان نیز شاهد برگزاری راهپیمایی به منظور اعلام مخالفت با اقدامات آل خلیفه در بحرین و حملات این رژیم به رهبران دینی و سیاسی خواهد بود.

به علاوه در ایران و در شهرهای قم و مشهد نیز قرار است راهپیمایی هایی برای اعلام همبستگی با شیعیان بحرینی برگزار شود.

در همین راستا مردم در کشورهای لبنان، سوریه، استرالیا، فرانسه، پاکستان و سوئد راهپیمایی هایی در اعتراض به سیاست های ال خلیفه در سرکوب شیعیان بحرین برگزار خواهند کرد.

لازم به ذکر است رژیم آل خلیفه بحرین اخیرا در ادامه سرکوب‌های خود علیه شیعیان بحرین تابعیت آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور را لغو کرد؛ آل خلیفه همچنین قرار بود روز چهارشنبه گذشته ایشان را محاکمه کند اما این دادگاه به بعد موکول شد.

کد خبر 341521

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha