همشهری آنلاین: طراحان هلندی خانه‌ای قابل تفکیک ارایه کرده‌اند که زوج‌ها پس از طلاق می‌توانند هر یک بخشی از آن را برای خود بردارند!

خانه قابل تفکیک برای زوج‌هایی که طلاق می‌گیرند

به گزارش مهر، همزمان با افزایش آمار طلاق در کشورهای غربی، مشخص شدن تکلیف خانه و اموال مشترک زوج‌ها به مسئله‌ای دردسرساز تبدیل شده است.

اکنون گروهی از طراحان در آمستردام هلند دست به کار شده و طرح جالبی را برای خانه‌های تفکیک‌پذیر ارایه کرده‌اند که پایانی بر این مشکلات است. بخش‌های مختلف این خانه که Prenuptial Housing نام دارد قابلیت جدا شدن از هم را دارد.

این خانه از ساختارهای هندسی مشخصی تشکیل شده که بر اساس نقشه اصلی قابلیت در هم فرو رفتن یا جدا شدن از هم را دارد. بدین ترتیب زوج‌ها پس از طلاق می‌توانند سهم خود را برداشته و در آینده از آن استفاده کنند. نکته جالب اینجاست که هر یک از زوجین می‌توانند در آینده از بخش‌های متعلق به خود و تلفیق آنها با بخش‌های مشابه متعلق به فردی دیگری که قصد ازدواج با وی را دارند برای ساخت خانه‌ای جدید استفاده کنند.

خانه قابل تفکیک

برخلاف طرح‌های مشابه دیگری که در آن‌ها تکلیف آشپزخانه و مکان‌هایی که تنها یک مورد از آنها در خانه طراحی می‌شود، در خانه متفاوتی که طراحان استودیو OBA ارایه کرده‌اند شرایطی در نظر گرفته شده که تعداد اتاق‌ها انعطاف‌پذیر بوده و با توجه به سلیقه صاحبان آن قابل تغییر باشد.

پیش‌بینی می‌شود از فیبر کربن یا سایر مواد سبک و مستحکم در ساخت چنین خانه‌ای استفاده شود.

کد خبر 341236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار