همشهری آنلاین: ایده ساخت آپارتمانی که می‌توان آن را بهترین گزینه ساخت و ساز در شهرهای شلوغی دانست که محدودیت فضا در آنها مهم‌ترین چالش است.

فشرده‌ترین آپارتمان جهان ساخته شد

به گزارش مهر، شرکتی موسوم به Yo! Company در بریتانیا آپارتمانی طراحی کرده است که تقریبا می‌توان گفت از تمامی فضاهای آشکار و پنهان آن به بهترین شیوه ممکن استفاده شده است.

بسیاری از وسایل این آپارتمان از جمله مبلمان و میز ناهار خوری در فضایی مخفی نگه‌داری می‌شوند و تنها در مواقع لزوم از کف خانه یا دیوارهای کاذب خارج می‌شوند.

طراحان این شرکت توانسته‌اند در این آپارتمان کوچک دو خوابه‌ای که تنها ۴۰ متر مربع وسعت دارد مجموعه‌ای کامل از وسایل زندگی را با استفاده از ترفندهای معماری نوین گرد هم آورند.

یکی از نکات جالب توجه این آپارتمان جدید، نحوه ساخت آن است. طراحان از بلوک‌های مختلفی استفاده کرده‌اند تا فرآیند انتقال آنها از کارخانه به محل مورد نظر و سر هم کردن آنها به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

در این خانه نمایشگر پروژکتور در سقف تعبیه شده است و تنها در موقع نیاز پایین آورده می‌شود تا فضای محدود آپارتمان به سینمایی مجهز تبدیل شود.

اوج ابتکار به کار رفته در طراحی خانه به آشپزخانه آن مربوط می‌شود که عملا در دیوار ساخته شده که تنها با کنار زدن یک در کشویی قابل استفاده می‌شود.

همچنین زمانی که نیاز به استفاده از تخت خواب نباشد، به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه کوچک راهي سقف خانه می‌شود.

کد خبر 301707

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha