همشهری‌آنلاین: حمله و یوریش یک کامیون بزرگ به جمعیتی در شهر نیس که برای جشن روز باستیل گرد آمده بودند ۸۴ کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت.

nice france

lorry attack france
به گزارش همشهری‌آنلاین سی‌ان ان در گزارشی که از این رخداد منتشر کرده و هر لحظه در حال به روز کردن آن است به نقل از تلویزیون فرانسه و مقامات محلی نوشت: این اتفاق در شهر نیس و در روزی افتاد که به نام روز باستیل نامگذاری شده است که هر ساله هزاران نفر به مناسبت این روز گرد هم می‌آیند و جشن می‌گیرند.

راننده کامیون بیش از یک مایل( نزدیک به دو کلیومتر) کامیون را از میان جمعیت عبور داد. 

تصاویر شبکه تلویزیونی فرانسه نیز مردمی را نشان می‌دهد که وحشت‌زده در حال فرارند. 

کامیون فرانسه نیس

مقامات محلی می‌گویند که راننده کامیون بعد از تیراندازی شدید نیروی پلیس کشته شده است. عکسی که از آسوشیتدپرس روی خروجی خبرگزاری‌های قرار گرفته‌است نیز نشان می‌دهد که  شیشه جلوی کامیون مملو از جای تیرهایی است که شلیک شده است.

در گزارش‌های اولیه از سخنان شهردار شهر نیس آمده است که کامیون مملو از اسلحه و نارنجک بود که با تیراندازی نیروهای پلیس متوقف شده است.

تا کنون فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه به این حمله واکنش نشان داد و آن را عملیاتی تروریستی خواند و وضعیت فوق العاده در کشور فرانسه را برای سه ماه دیگر تمدید کرد.

از سوی دیگر باراک اوباما نیز به این رخداد واکنش نشان و آن را محکوم کرد.

به گزارش همشهری‌آنلاین فرانسه در یک سال اخیر با حملات معتددی روبروی شد که مسئولیت تمامی حملات گذشته را گروه داعش بر عهده گرفته بود. از جمله این حملات حمله آبان ماه گذشته بود که به کشته شدن ۱۲۰ تن و زحمی شدن ۲۰۰ نفر انجامید.

کد خبر 339970

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی