همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر از تخریب این عمارت خبر داد و گفت: بخش‌های زیادی از این عمارت توسط موریانه ها خورده شده و به شهرداری پیشنهاد می‌کنیم در بازسازی این عمارت کمک کند.

به گزارش فارس، محمد سالاری با بیان اینکه عمارت مسعودیه در میدان بهارستان را سازمان میراث فرهنگی باز پس گرفته است گفت: در دوران احمدی نژاد این عمارت در یک مناقصه اشکال‌داری واگذار شده است.

وی در ادامه افزود: در سال 89 و در زمان آقای بقایی که مسئول سازمان میراث فرهنگی کشور بود در مناقصه‌ای که فقط یک نفر متقاضی داشت آن هم شرکت عظام بود این عمارت واگذار شد و قرار بود این شرکت 4 میلیارد تومان به مدت سه سال برای مرمت این عمارت‌خانه صرف کند.

به گفته سالاری متاسفانه بعد از گذشت 6 سال فقط 400 میلیون تومان هزینه شده است و بازدیدی که از این عمارت داشتم نشان از تخریب‌های زیادی در این مکان تاریخی بود.

وی بیان کرد: قسمت‌های زیادی از این عمارت‌خانه را موریانه خورده و آیینه کاری‌هایش خراب شده و نیازمند بازسازی است و پیشنهاد می‌کنیم که شهرداری تهران در بازسازی این عمارت کمک کند تا بتوانیم از این مکان تاریخی در بخش‌های فرهنگی استفاده کنیم.

سالاری با اشاره به اینکه عمارت مسعودیه یکی از بناهای تاریخی در دوره ناصری بوده است، گفت: سازمان میراث فرهنگی با پیگیری‌های انجام شده این عمارت را پس گرفته است البته اختلافات همچنان ادامه دارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر با بیان اینکه این عمارت یکی از بناهای فاخر میراثی تهران است گفت: در حال حاضر این مکان تاریخی رو به تخریب است و باید هر چه سریعتر برای آن فکری کرد.

سالاری ادامه داد: عمارت مسعودیه به اسم مسعود میرزا یکی از فرزندان ناصرالدین شاه است و در زمینی به وسعت 14 هزار متر ساخته شده است. عمارت مسعودیه کاخ گلستان دوم است و اتفاقات زیادی در دوران ناصری در آن رخ داده است و یکی از آن بقایای در جنبش مشروطه بوده است .

وی گفت: این عمارت محل تجمع مشروطه‌خواهان در مخالفت با محمدعلی‌‌ شاه بود و بعد از اینکه محمدعلی شاه مجلس را به توپ بست این عمارت را نیز به توپ بست.

کد خبر 339744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار