همشهری آنلاین: وزارت دادگستری سوریه به خاطر سرقت واحدهای صنعتی در استان‌های مختلف این کشور از جمله حلب و انتقال تجهیزات آن به ترکیه توسط عناصر تروریستی از رئیس جمهور این کشور شکایت کرد.

شکایت سوریه از رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دادگستری سوریه از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت مایملک و بیت المال و دارایی 37 کارگاه و واحد صنعتی در حلب شکایت کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که وزارت دادگستری این کشور اعلام کرده است که در تاریخ 10/ 8/ 2015 گزارشی را به همراه مستندات و مدارک تهیه و علیه اردوغان شکایت کرده است.

این نهاد سوری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور ترکیه 37 واحد صنعتی و یک کارخانه در حلب را سرقت کرده که خسارات وارده به آن به 5 میلیارد و 295 میلیون دلار می رسد.

کمیته حقوقی مسئول تهیه پرونده‌های قضایی برای پیگرد گروه‌های تروریستی که سازه‌های صنعتی را از سوریه سرقت و به ترکیه منتقل کرده است در گزارش نخست خود از اردوغان خواست که این خسارات را پرداخت کند.

این کمیته که با دستور وزارت دادگستری سوریه در سال 2015 تشکیل شد و شامل نماندگانی از وزارتخانه‌های صنعت، اتحادیه اتاق صنایع و اتاق بازگانی حلب است و هدف آن تشکیل پرونده‌های قضایی برای تعقیب و پیگرد اشخاص حقیقی و حقوقی است که در سرقت سازه‌های صنعتی از استانهای حلب، ادلب، رقه؛ دیرالزور و حسکه و انتقال آن به ترکیه دست داشته‌اند.

کد خبر 338176

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha