همشهری آنلاین: ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ‌ای روز ۳۱ خرداد سالروز شهادت مصطفی چمران را گرامی داشت و اعلام کرد: یاد شهید چمران برای آحاد ملت ایران به ویژه نیروهای مسلح و مدافعان انقلاب الهام بخش و راهنماست.

چمران

به گزارش اداره ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، این ستاد در بیانیه مورد نظر، آن شهید را الگوی الهام بخش عرصه جهاد کبیر و ایستادگی در برابر جبهه دشمن دانست.

در این بیانیه آمده است: با گذشت 35 سال از شهادت دکتر مصطفی چمران، هنوز یاد و خاطره آن شهید ارجمند برای آحاد ملت ایران به ویژه نیروهای مسلح و مدافعان انقلاب اسلامی، الهام بخش و راهنمای آنان در عرصه‌های دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی و ملی با توکل به خدا و معنویت است.

این بیانه افزود: کارنامه شهید چمران نشان می‌دهد زمان‌شناسی، نیازشناسی و تلاش برای شناخت تکلیف و نقش‌پذیری‌های مفید و موثر در پاسخ به دغدغه‌های جامعه اسلامی از جمله ویژگی‌های بارز وی بود؛ به گونه‌ای که در این راستا حتی هجرت و جهاد در سایر بلاد اسلامی در مصر، فلسطین و لبنان را نیز در دستور اقدام و عمل قرار داد.

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه یاد شده با اشاره به مجاهدت ها و مبارزات سیاسی شهید چمران علیه استبداد و استعمار و مصاف خستگی‌ناپذیر و شجاعانه علیه نظام طاغوتی پهلوی و نقش آفرینی در جبهه‌های مقاومت ضد صهیونیستی خاطرنشان کرد: حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد این مجاهد نستوه و مبارز انقلابی پس از قیام خونین 15 خرداد 42 با هجرت از وطن چگونه به تعلیم و آماده سازی انقلابیون مسلمان ایران در سرزمین لبنان و نیز کمک به مبارزین فلسطینی برای مقابله با رژیم صهیونیستی همت گمارد.

در ادامه بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: چمران قهرمان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری زنجیره‌ توطئه‌ها و فتنه‌های ضد انقلاب، آشوب‌گران و تجزیه طلبان در استان‌های مرزی و به ویژه در کردستان و سپس جنگ تحمیلی رژیم بعثی - صهیونیستی صدام علیه جمهوری اسلامی در برابر دشمنان ملت ایران قد علم کرد و در کنار سایر فرماندهان و نیروهای مسلح کشور افتخارات بزرگی را رقم زد.

این بیانیه قابلیت‌ها و توانمندی‌های علمی و دفاعی شهید چمران و نیز ظرفیت‌های مدیریتی و فرماندهی آن شهید را مثال زدنی توصیف و تصریح کرد: شهید چمران با هوش بالای خود توانسته بود مدارج علمی را سپری کند و در سمت نخستین وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز زمینه‌های تشکیل سازمانی توانمند، مقتدر و بالنده برای پشتیبانی نیروهای مسلح و تقویت بنیه‌ی دفاعی کشور را فراهم سازد.

در بیانیه ستاد کل با تعظیم به مقام شامخ شهید انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و تکریم یاد و خاطره همیشه زنده مصطفی چمران بر تأسی آحاد نیروهای مسلح کشور به آموزه‌ها و مواریث آن فرمانده خردمند و انقلابی تأکید شد.

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه امروز اضافه کرد: شهید چمران با روح وارسته و شخصیت نافذ معنوی و انقلابی خود با فهم عمیق از زوایای دشمنی جبهه استکبار علیه انقلاب و نظام و همواره با تبعیت از ولی فقیه سلحشورانه به دفاع از هویت ملی و ارزش‌های دینی و انقلابی پرداخت.

31 خرداد ماه سالروز شهادت و عروج خونین شهید مصطفی چمران نماینده و مشاور امام خمینی (ره) در شورای عالی دفاع است .او در دهلاویه استان خوزستان به شهادت رسید.

کد خبر 337453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار