همشهری آنلاین: معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: دولت، اصل و فرع سرمایه گذاری‌های خارجی را در کشور تضمین می‌کند و با وجود مشکلات پیش رو، مصمم به حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف است.

محمد شریعتمداری

به گزارش ایرنا محمد شریعتمداری در نشست هم اندیشی آذربایجانی‌های مقیم خارج از کشور و علاقه مندان سرمایه گذاری در آذربایجان غربی در هتل آنای ارومیه افزود: امسال دولت یازدهم مصمم است با اجرای قوانین مشوق سرمایه گذاری، موانع پیش روی سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور را از میان بر دارد.

وی اضافه کرد: وزارتخانه‌‌های مختلف در دولت یازدهم تلاش می‌کنند بسترهای لازم را برای جذب سرمایه گذاران خارجی فراهم کنند.

وی اظهار کرد: دولت اصل و فرع سرمایه‌ گذاری‌های خارجی را با اجرای قوانین تشویقی مصوب مجلس، گارانتی و تضمین می‌کند.

معاون اجرایی رئیس جمهوری ادامه داد: با اجرای برجام روز به روز شرایط سرمایه گذاری بهتری در ایران مهیا می‌شود.

شریعتمداری افزود: ضعف‌های مختلفی که در سیستم جذب سرمایه ‌گذاری کشور وجود دارد، مورد مطالعه و بازبینی قرار گرفته و با اصلاح و روزآمدسازی قوانین به سرعت این ضعف‌ها از میان برداشته می‌شود.

وی اضافه کرد: حمایت از سرمایه ‌گذاری اعم از داخلی و خارجی در صدر توجه دولت یازدهم در بخش‌های مختلف قرار دارد و دیوار بلندی که پیش از این در پیش روی سرمایه‌گذاران خارجی قرار داشت، فرو ریخته است.

وی اظهار کرد: لغو قطعنامه ‌های متعدد سازمان ملل و شورای امنیت ‌علیه ایران که به واسطه توافق‌های هسته‌ای و اجرای برجام حاصل شده، ورود و خروج سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج را تسهیل کرده است.

معاون اجرایی رئیس جمهوری ادامه داد: اگر چه در سیستم بانکی بعد از برجام هنوز مشکلاتی وجود دارد ولی موضوع نقل و انتقال پول در عرصه بین‌الملل به مرور در حال حل شدن است و با همدلی و همت سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج کشور، این روند شتاب بیشتری خواهد گرفت.

قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست به تشریح و تبیین ظرفیت‌ها و فرصت های سرمایه گذاری استان پرداخت و گفت: در این استان ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری و معدنی وجود دارد و ما از حضور و فعالیت فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در این استان حمایت می‌کنیم.

وی منطقه آزاد ماکو و مناطق ویژه اقتصادی استان را از دیگر فرصت‌های مناسب سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: در این مناطق، علاوه بر تامین انرژی‌های مورد نیاز برق، آب و گاز و وجود نیروی کار ارزان، دولت مشوق‌های خوبی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

در این نشست که بیش از سه ساعت به طول انجامید، سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور مسائل، مشکلات و سوال‌های خود را در زمینه‌های مختلف فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری مطرح کردند و مسئولان کشوری و استانی حاضر در نشست به موضوع‌ها و سوال‌های مطرح شده، پاسخ دادند.

کد خبر 335454

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها