همشهری آنلاین: سخنگوی آتش‌نشانی پاریس بعدازظهر روز شنبه ۲۸ مه (۸ خرداد) اعلام کرد ۱۱ نفر از جمله هشت کودک پس از یک طوفان بهاری ناگهانی که باعث اصابت صاعقه به جشن تولد یک کودک شد، مجروح شده‌اند

Paris

به گزارش آسوشیتدپرس این قربانیان زیر درختی در پارک مونسوِ، یک تفریحگاه آخر هفته‌ها برای خانواده‌های متمول در پاریس، پناه گرفته بودند.

اریک مولن سخنگوی آتش‌نشان گفت شش نفر از قربانیان از جمله چهار کودک و دو بزرگسال به شدت مجروح شده‌اند و چهار نفر از آنان - سه کودک و یک بزرگسال- در وضعیت تهدیدکننده حیات قرار دارند.

ماموران آتش‌نشانی پس از انجام کمک‌های اولیه، مجروحان را به بیمارستان‌های منطقه در پاریس منتقل کردند.

یک پزشک اورژانس بعدا درس شنبه شب اعلام کرد یک  کودک در میان مجروحان بر روی دستگاه‌های حافظ حیات قرار دارد.

با این وجود دکتر په‌یر کارلی به روزنامه‌نگاران گفت که «اخبار خوبی» هم دارد؛ به گفته او سه کودک به شدت مجروح‌شده در این مهمانی اکنون دیگر در معرض خطر فوری نیستند و تحت نظر قرار دارند. او افزود که چهار کودک دیگر که صاعقه جراحت سبکی در آنان ایجاد کرده بود، «صرفا تحت نظر هستند».

او گفت دو مرد و یک زن نیز در این مهمانی مجروح شده‌اند و زن مجروح مادر برخی از کودکان مجروح است. کارلی خبر جدیدی درباره وضعیت این بزرگسالان که قبلا سخنگوی آتش‌نشانی یکی از آنان را دچار جراحات تهدیدکننده حیات اعلام کرده بود، نداد.

کد خبر 335238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار