همشهری آنلاین: دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: مسئولان کشور و قوای سه گانه باید بدانند مشروعیت فعالیت‌های آنان مرهون رضایت ولی‌فقیه است و هر گونه تصرف، قانون، قرارداد و اتفاقی اگر خارج از اراده رهبر معظم انقلاب باشد، به طور حتم اقدامی طاغوتی است.

آیت الله محسن اراکی

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محسن اراکی در همایش «حوزه انقلابی، بیم‌ها و امیدها» در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم، افزود: انقلابی بودن به این معناست که تلاش کنیم جامعه‌ای داشته باشیم که سیاست، فرهنگ، آموزش، پرورش و غیره مبتنی بر ولایت خدا، رسول خدا (ص)، امام عصر (عج) و ولی فقیه عادل باشد.

وی همچنین با اشاره به وظایف حوزه‌های علمیه در انقلاب، اظهار داشت: حوزه باید در تمام عرصه‌های انقلاب پیشتاز باشد که از گذشته تا کنون ادامه داشته و خواهد داشت.

اراکی ابراز داشت: نظام سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره از مباحثی است که حوزه باید در مسائل فقهی خود بر روی آن کار کند.

وی گفت: حوزه انقلابی حوزه‌ای است که همپای نیازهای انقلاب به پیش رفته و همانند گذشته که پیشتاز نبرد با طاغوت بوده، امروز نیز همراه با انقلاب باشد.

وی تصریح کرد: دانش و تقوا باید هسته مرکزی هر تشکل، نهاد و اجتماعی باشد و این نیروهای جامع میان علم و تقوا را حوزه‌های علمیه تربیت می‌کند.

اراکی بیان داشت: امروز وظیفه حوزه‌های علمیه این است که دستاورد بزرگ خون شهدای کربلا و شهدای انقلاب اسلامی ایران را به پاس داشته و از آن حراست نماییم.

وی با اشاره به معیارهای انقلابی بودن حوزه‌های علمیه، در پاسخ به «مراد از انقلابی بودن چیست»، گفت: در قرآن کریم و منابع دینی به دو جریان اشاره شده که جریان اول ایمان به طاغوت و جریان دیگر، ایمان به خدا، ولایت الهی و ولایت اولیای خداست.

وی ادامه داد: امروز در جریان ویژه انقلابی قرار داریم که سیدالشهدا (ع) بعد از ضد انقلابی که در جامعه اسلامی تحقق یافت آن را به پا کرد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: بعد از نبی مکرم اسلام (ص) جریانی ضد انقلاب در جامعه اسلامی رخ داد که تمام دستاوردهای رسول اعظم (ص) را در معرض خطر جدی قرار داد و قیام حسینی قیامی برای دستیابی مجدد به آن دستاوردها بوده است.

اراکی خاطرنشان کرد: این جریان انقلابی، خطی مداوم است تا به نتیجه برسد که نتیجه آن به دست حضرت ولی عصر (عج) اتفاق خواهد افتاد.

وی گفت: از انقلاب سید الشهدا (ع) تا ظهور حضرت حجت (عج) باید جریان انقلابی که جامعه بشر را برای آن قیام عظیم آماده کند، به وجود آید تا بتوان قیام امام حسین (ع) را به قیام حضرت مهدی (عج) متصل کرد.

اراکی با بیان این مطلب که ائمه اطهار (ع) در انقلابی ماندن جامعه نقش داشته‌اند، تصریح کرد: «مدیریت پنهانی به سمت هدف» و «ایجاد زمینه‌های نفی حاکمیت طاغوت» از جمله فعالیت‌های امامان معصوم (ع) در راستای انقلابی ماندن جامعه بوده است.

وی بیان داشت: در ادامه راه امامان معصوم (ع)، امام خمینی (ره) قیام انقلابی را آغاز کردند که تا به امروز ادامه دارد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: تغییر حکومت طاغوت به حکومت امیرالمومنین (ع)، انقلاب ماست که ولایت حضرت امیر بر ولایت طاغوت جایگزین شده است.

اراکی افزود: انقلابی بودن به این معناست که در راه تحکیم ولایت امیرالمومنین (ع) که ولایت فقیه عقلا و شرعا همان ولایت حضرت امیر (ع) است، قدم برداریم.

وی گفت: اختیار فقیه، اختیارات حضرت ولی عصر (عج) است و اطاعت از ولی فقیه، اطاعت از حضرت حجت (عج) است.

کد خبر 334711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =