همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر کشور گفت: در مرحله دوم انتخابات نسبت به دور اول ما شاهد مشارکت ۵۹ درصدی هستیم که در مقایسه با مرحله دوم مجلس نهم ، سه درصد رشد را در ارتباط با شرکت کنندگان ملاحظه می‌کنیم.

حسینعلی امیری

به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری دقایقی پیش در جمع خبرنگاران گفت: تاكنون نتایج 51 حوزه انتخابیه اعلام شده و نتایج چهار حوزه دیگر در حال گذراندن تشریفات قانونی است كه در اسرع وقت انجام و اعلام می‌شود.

وی افزود: از مردم ایران در 21 استان و 55 حوزه كه در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین تكلیف 68 كرسی پای صندوق‌های رای آمدند تشكر می‌كنم.

وی اضافه كرد: همكاری و همراهی بین دستگاه‌های اجرایی، بخش‌های مختلف وزارت كشور، شورای نگهبان و هیات های نظارت خوب بود و همدلی و همكاری باعث شد این دوره از انتخابات در عین اینكه سرشار از شور و شعف انتخاباتی باشد در كمال متانت و آرامش برگزار شود.

قائم مقام وزیر كشور گفت: 47 درصد از شركت كنندگان در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خانم‌ها و 53 درصد آقایان هستند.

وی افزود: همچنین از 68 منتخب انتخابات مرحله دوم مجلس، چهار نفر از خانم‌ها و 64 نفر از آقایان هستند.

امیری ادامه داد: از جهت تركیب سنی منتخبان نیز بین 30 تا 35 سال سه نفر، 61 تا 65 سال چهار نفر و بیشترین فراوانی نیز بین سنین 46 تا 50 ، با 17 نفر است.

وی همچنین با بیان اینكه از نیمه شب گذشته (جمعه 10 ارديبهشت) شمارش آرا آغاز شده است، گفت: در تمام حوزه‌های انتخابیه دستگاه‌های الكترونیكی برای احزار هویت رای دهندگان مستقر شده بود.

قائم مقام وزیر كشور اظهار داشت: معمولا هم با توجه به اینكه در مرحله اول تعداد كاندیداها زیاد است و مشاركت بالا است در مرحله دوم چنین است كه رقابت به تعداد دو برابر تعداد صندلی‌ها است و حضور 59 درصد نسبت به مرحله اول قابل تقدیر و تحسین شركت كنندگان و هموطنان است.

کد خبر 332301

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha