همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر کشور گفت: در مرحله دوم انتخابات نسبت به دور اول ما شاهد مشارکت ۵۹ درصدی هستیم که در مقایسه با مرحله دوم مجلس نهم ، سه درصد رشد را در ارتباط با شرکت کنندگان ملاحظه می‌کنیم.

حسینعلی امیری

به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری دقایقی پیش در جمع خبرنگاران گفت: تاكنون نتایج 51 حوزه انتخابیه اعلام شده و نتایج چهار حوزه دیگر در حال گذراندن تشریفات قانونی است كه در اسرع وقت انجام و اعلام می‌شود.

وی افزود: از مردم ایران در 21 استان و 55 حوزه كه در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین تكلیف 68 كرسی پای صندوق‌های رای آمدند تشكر می‌كنم.

وی اضافه كرد: همكاری و همراهی بین دستگاه‌های اجرایی، بخش‌های مختلف وزارت كشور، شورای نگهبان و هیات های نظارت خوب بود و همدلی و همكاری باعث شد این دوره از انتخابات در عین اینكه سرشار از شور و شعف انتخاباتی باشد در كمال متانت و آرامش برگزار شود.

قائم مقام وزیر كشور گفت: 47 درصد از شركت كنندگان در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خانم‌ها و 53 درصد آقایان هستند.

وی افزود: همچنین از 68 منتخب انتخابات مرحله دوم مجلس، چهار نفر از خانم‌ها و 64 نفر از آقایان هستند.

امیری ادامه داد: از جهت تركیب سنی منتخبان نیز بین 30 تا 35 سال سه نفر، 61 تا 65 سال چهار نفر و بیشترین فراوانی نیز بین سنین 46 تا 50 ، با 17 نفر است.

وی همچنین با بیان اینكه از نیمه شب گذشته (جمعه 10 ارديبهشت) شمارش آرا آغاز شده است، گفت: در تمام حوزه‌های انتخابیه دستگاه‌های الكترونیكی برای احزار هویت رای دهندگان مستقر شده بود.

قائم مقام وزیر كشور اظهار داشت: معمولا هم با توجه به اینكه در مرحله اول تعداد كاندیداها زیاد است و مشاركت بالا است در مرحله دوم چنین است كه رقابت به تعداد دو برابر تعداد صندلی‌ها است و حضور 59 درصد نسبت به مرحله اول قابل تقدیر و تحسین شركت كنندگان و هموطنان است.

کد خبر 332301

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها